MINA EI VÕISTLE!
Võistlema? GOLFIS? Nalja teete? Ma ju taon ainult mätast ja löön 5 lööki üle raja PAR-i! Ma ei saa veel niipea seal hakkama…
Teatavasti käib Rae Golfis iga suurvõistlusega kaasas komme, et ka alustajatele on avatud enda võistlusklass HCP vahemikus 36-54. Mõnel juhul on veel naised ja mehed eraldi klassi jaotatud ning teisel juhul jälle koos. Veel eelmise aasta sügisel oli juhus, kus mehed ja naised olid alustajate klassis koos ning selle võistlusklassi esikolmiku moodustasid ainult naised.
Kui oled golfis alustaja ja pelgad esimesele võistlusele minna, siis see postitus on Sulle mõeldud! Oleme kaasanud siia Liisi, Ulvi ja Kaspari ehk kolm alustajat, kes on enda esimesed võistluskogemused juba kätte saanud.
Nagu ka teised alustajad, tegi Ulvi enda esimese võistlustele registreerimise kätevärinal. “Ma ei julge registreerida, ma ei oska piisavalt hästi, ma ei tea kõiki reegleid ja nii edasi…”, kommenteerib Ulvi enda esimesi mõtterännakuid võistluste registreerimise eel. Tegelikkus oli tema jaoks aga see, et pärast registreerimist muutus kogu protsess loomulikult ning iseenesest heaks. Võistlustele jõudes, sai ta aru, et kogenenumad kaasvõistlejad on need, kes võistluste ajal teda suuresti mängu ja reeglite osas ka aitasid ja harisid. “See on lihtsalt imeline kui palju Sa kaasvõistlejatelt õpid”, lisas ta ning enda kõhklustest ja kartustest sai Ulvi selliselt ka koheselt üle.
Noore ja alustaja golfarina olid ka Liisil omad kartused. Talle tundusid eriti hirmutavad esimene tiibox ja viimane green. Ootusteks oli ju ikkagi positiivse tundega mängu alustamine ning väljakult maha tulek. Lisaks teadis ta, et tema tase on selline, et võistlusele ta võitma niikuinii midagi ei lähe, isegi kui ta väga tahaks. Selline mõtteviis tuli talle üsna tihti ka kasuks, sest siis suutis Liisi mängu paremini nautida ning tänu sellele tegelikult ka head tulemuse saada, mida ilmselt esialgu püüdma ei mindudki.
Kuidas aga Liisi enda kartustest üle sai? Alustajana tundis ka tema end pelglikult ning ise ei oleks ta enda võistlemist kätte võtnud ega kirjagi pannud. Ta jõudis võistlusteni tänu enda sõbrannale, kes on ka Rae Golfi Akadeemia treener ning kes oli Liisile hooaja jooksul pidevalt korrutanud, et too võistlema läheks. Liisi leiab, et ta oleks võinud juba varem võistluskogemuse kätte saada, kuid tal on siiralt hea meel, et ta üldse selleni jõudis.
Kasparil on mängukogemust tegelikult juba varasematest aastatest ka. Täpsemalt aastast 2019, mil sai Jõelähtmel Green Card tehtud, kuid kuni 2021 hooajani polnud ta regulaarselt ei trennides ega ka võistlemas käinud. Võistluste osas valmistas temas suurt skeptilisust see, et varasemalt jäi mulje nagu võistlemas käivad ainult profi tasemel mängijad ning temal ei ole sinna üldse asja. “Isegi kui ma nägin reklaami, et sobib ka “alustajale”, siis tundus ikkagi kuidagi hirmutav ja piinlik minna võistlustele puhtalt ainult sellepärast, et greenkeepingul oleks pärast mätaste parandamisega rohkem tööd teha.”, naljatleb Kaspar. Ka tema kahetseb, et varem võistlema pole jõudnud ning skeptilisuse murdis temas just see esimene võistluskogemus, mis oli tagantjärele meenutades ERITI VINGE!
Eriti ägedaks muutis võistlustel osalemise tema jaoks hoopis teistsugune atmosfäär ja mängu kulg, mida muidu väljakul, klubimajas ega harjutusaladel tunda ei saa. “Terve päeva saab päikese all teiste golfi entusiastidega mängida ning pärast koos saunas ja õhtusöögil päeva muljeid jagada”, ning lisab, et tema kõige paremad ringid siiani ongi võistlustel mängitud. Võistlemine annab Kasparile võimaluse ennast proovile panna ning natuke pingelisem olukord paneb ka kohe rohkem mängus arenema.
Mitmel võistlusel alustaja klassis Kaspari vastu sellel hooajal võistelda saab? “Täpset arvu nüüd ei tea, kuid kui ajagraafik on lubav, siis võtan kindlasti mitmest osa!”, lubab ta.
Ulvi arust võiks iga alustaja selle esimese sammu teha ja end lihtsalt ära registreerida ning lisab, et “edasine on vaid kogemus, mida ei vahetaks kunagi mitte millegi vastu”.
Kas võistluskogemus kuidagi ka rajal edaspidi enesekindlamaks teeb? Liisi tunneb end palju mugavamalt eriti kui nägi, et kõik teevad eksimusi, mitte ainult alustajad. Võistluste käigus õppis ta palju rohkem usaldama oma sisetunnet ning sai aru et kui ta võistluse ajal rahulikuks jääb ja keskendub enda mängule siis on võimalust ka mõnikord võita. Sarnaselt Liisile on ka Ulvil ja Kasparil eelmisest hooajast üks esikolmiku võit hinge taga. Nagu öeldakse, kes ei riski, see šampust ei joo!
Alustajana võid võita mitmesuguseid ägedaid auhindu. Üheks magusamaks võib pidada Rae Golf Open järgmise hooaja mänguõigust. Kõnealune võistlus ongi kusjuures see, kus esikolmiku moodustasid ainult naised ning ei Ulvi, Liisi ega Kaspar (ilmselgelt mehena) jõudnud tookord esikolmikusse. Nagu Ulvi lisab siis alustajana on see kõik paras õnnemäng ning võiduvõimalused on tõepoolest nii meestel kui naistel olenemata HCP-st vahemikus 36-54 kõigil võrdsed. Suurel enamusel selle taseme golfaritest on tehnikast, kaugustest ning suunast vaid õhkõrn ettekujutus. Kuid nagu nende kõigi kolme jutust järjeldada võime, paranevad ka need aspektid võistluse käigus.
Hoia Rae Golfi kodukal võistlusgraafikul silm peal ning proovi hooaja jooksul käppa – Sa ei kahetse seda, vaid vastupidi leiad, et oleksid võinud juba varem teiste võistlejatega ühineda!