Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Liitu uudiskirjaga
 ja ole kursis Eesti
  golfimaailmaga!

Liitu uudiskirjaga ja ole kursis Eesti golfimaailmaga!

Mis teed seal palli taga?

17.03.2021
7 min lugemine

Kevad annab ammu mõista, et uus golfihooaeg on kohe uksele koputamas. Selle puhul on meie PRO treenerid Torel ja Cristofer pead kokku pannud, et mõningaid mõtteid ja soovitusi golfaritele edasi anda. Kusjuures, lubavad mõlemad kõnealused uueks hooajaks midagi uut, motiveerivat ja eriti põnevat. Hmm… mis selleks küll olema saab? Kuidas võiks kõlada süstematiseeritud golfitreening vastavalt tasemele ja sellises mahus, mida pole Eestis veel tehtud? Nii mõnigi Rae Golfi ja naaber klubi mängija leiab sellest lisamotivatsiooni, abi ja uut hingamist. Garanteeritud! 

Miks on aga oluline mängimise vahele treenida ja eriti koos treeneriga? Trennide tähtsus on muidugi väga individuaalne. Kõik sõltub sellest, mis kellegi eesmärgid on. Kui mängida golfi oma lõbuks, siis ei pea trenni võtma aga kui golf ei tekita enam lõbu siis oleks aeg ehk treeneri poole pöörduda. Golfi puhul on tegemist äärmiselt tehnilise spordialaga kui mitte ühe kõige tehnilisema spordialaga maailmas. Ebaefektiivne sooritus võib põhjustada vigastusi ja vähendab tulemit. Eelteadmiste puudumisel on väga raske aru saada ja ära tunda, mis jääb tegemata ja kus kohast algab puudujääk. Kaasates treeningprotsessi treener, on võimalik saada vahetud infot ja täpsemaid teadmisi sellest, mida mängija palli taga teeb.

Kuidas end trenniks valmistuma peaks? Cristofer arvab, et juhul kui pole pikka aega golfikeppe käes hoidnud, siis võiks enne treeningut ka mõned korrad ise käia palle löömas, et tekiks taas see esmane tunnetus tagasi. Nõnda on treeneril lihtsam mängijat aidata, kui mingid mustrid on juba välja joonistunud. Torel on aga arvamusel, et tuleb lihtsalt kohale tulla! 🙂 

Kas on midagi, mida karta? Torel kostab selle peale, et “Karta pole vaja! Treenerid ei hammusta… väga kõvasti,” ning Cris lisab, et ega hirmudel pole ju trennis kohta. Trenni tuleks tulla avatud mõttemaailmaga ning kõigest lihtsalt ja selgelt treenerile teada anda, mida trennist oodatakse. Selliselt on mängija ja treener ühel lehel ning treeneril on võimalik öelda, milliseid võtteid eesmärgi saavutamiseks tegema peab, kui kaua see aega võtab ja mis on kaasnevad õppimisvalud või võimalikud komistuskohad. 

Et trennist maksimum võtta, tuleks 100% trennis kohal olla. Kuulates, mõeldes kaasa, küsides küsimusi ja luues diskussioon, kinnistub arusaam golfi löögist. Lisaks ei tohiks ka häbeneda omi mõtteid, mis treeningu vältel tekib. Jaga neid! Küsides treenerilt kinnitust, kas mingi tekkinud mõte võib mind sooritusel aidata, võib treenitavale luua sobivama viisi, kuidas treener infot presenteerib ja edasi annab. Toreli soovitusel võiks treenitav veel ka treeneri õpetussõnad ja nõuanded endale kuskile kirja panna ja veel parem on, kui treenitav laseb endast treeneril video filmida, et näha, kus hakkab valesti vedama ja kuidas peaks tegema. Samuti on meie treenerid abiks personaalse treeningkava kirjutamisel. 

Kui varustusest rääkida, siis selle koha pealt soovitavad treenerid lasta ekspertidel üle vaadata, kas varustus on sobilik. Kui kepivarred on liiga rasked või vastupidi liiga kerged või labad ebasobivad vastava mängija võimetele, hakkab see väga palju mängija tehnikat mõjutama ja  mitte  paremuse suunas. Teine ülioluline osa on see, et keppide pikkused ja nurgad on väga tihti mängija swingile mittevastavuses ja see tekitab väga palju probleeme palli õhku saamisel või soovitud suunda palli löömisel. 

⬇ Ära jäta vaatamata videot Toreli tarkade õpetussõnadega! ⬇

Tekst: Kaisa Pilnik
Fotod: Joosep Martinson
Video: Cristofer Herman

Lisa kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata.