Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Liitu uudiskirjaga
 ja ole kursis Eesti
  golfimaailmaga!

Liitu uudiskirjaga ja ole kursis Eesti golfimaailmaga!

Q&A ehk küsimused ja vastused meie golfitreeneri Danieliga! ⛳

19.10.2023
5 min lugemine

Meil on suurim heameel tutvustada ja meie ridades tervitada Portugali päritolu PGA PRO tasemel treenerit Daniel Silva’t. Daniel on tegelenud golfiga terve elu, esindanud Portugali koondist, olnud Touri Pro taseme mängijatele caddieks, Eesti naiste koondise peatreener. Tänaseks on ta erinevas vanuses ja kategoorias eliiditasemel golfimängijate täiskohaga treener. Q&A raames uurisime Danielilt, kuidas ta golfini jõudis ja meie Akadeemiajuht Priit Jalasto räägib, millised on Rae Golfi koostööplaanid Danieliga. 

Loe edasi, et saada teada juba kõigest lähemalt. 

Eliiditasemel golf on olnud osa Danieli perekonnast juba mitu põlve

“Minu kirg golfi vastu algas nii varakult, kui ma mäletan, eliiditasemel golf on olnud osa minu perekonnast juba mitu põlve. Aastal 1992, kui olin 3-aastane, võitis mu onu European Tour’i. Amatöörmängijana esindasin Portugali rahvusmeeskondi ja osalesin David Leadbetteri Akadeemias IMG Academy’s Bradentonis Floridas,” kirjeldab Daniel.

Daniel räägib, et tal on olnud õnne kokku puutuda golfimaastiku kõige tunnustatuimate treeneritega, nagu näiteks Claude Hamon II, David Leadbetter’iga ja paljude teiste tipptasemel treeneritega, kelledelt õppitu on olnud hindamatu väärtusega arendamaks ka oma teadmisi nii tehniliselt kui ka vaadelduna mängija vaatenurgast.

Aastal 2018 oli Daniel caddieks ja aitast David Silva’l treenida Kim Koivu’t kolme võiduni Europe Challenge Tour’il, treenitav on jõudnud korduvalt ka kümne parima sekka DP World Tour’il.

Viimati juhendas ja abistas David Soome naisgolfarit ja olümpiamängijat Sanna Nuutinenit, kes saavutas Ladies European Touril hooaja kokkuvõttes neljanda koha ning kvalifitseerus LPGA-sse ja teenis täisliikmelisuse 2022. a hooajaks.

Daniel lisab: “Minu kogemused on võimaldanud mul mõista golfi põhiprintsiipe ja aidanud mul laiendada oma oskusteavet ning kogemusi treenerina. Täna olen täiskohaga golfitreener, kes keskendub peamiselt eliiditasemel mängijate arendamisele. Olen spetsialiseerunud tehnilise, strateegia ja soorituse põhialustele.”

Järgnevalt räägib Priit Jalasto, kuidas Daniel jõudis Rae Golfi ja millised on koostööplaanid.

Kuidas tekkis koostöö Danieliga?
Nagu head asjad elus ikka juhtuvad need läbi väga hea kokkusattumiste, siis just nii oli ka Rae ja Danieli kohtumine. Rae otsis endale tulevikuks väga heade kogemustega treenerit, kes aitaks treenida just klubi parimaid mängijaid ning Daniel oli samal ajal otsimas just uusi väljakutseid uute mängijate näol.

Miks tema liitumine lisandväärtusena toob nii Akadeemiale kui ka Rae mängijatele ja treenitavatele tervikuna?
Kuna Daniel on töötanud koos mitmete väga heada mängijatega ning osalenud suurvõistlustel tippmängijate caddie-na, siis omad ta täna teadmisi, mida läheb vaja tipptasemel golfi mängimiseks. Lisaks aitab Daniel koostada Akadeemia treeningprogramme nii noortele kui ka täiskasvanutele.

Millised on koostööplaanid ja kuidas Danieli liitumine tulevikuvisioone toetada abistab?
Daniel on ka Eesti golfi naistekoondise peatreener ning kuna Rae Akadeemias on väga palju andekaid noori, siis oskab ta neile jagada kogemusi ja teadmisi, mida just noored vajavad oma taseme arendamiseks, jõudmaks rahvuskoondisesse ja sealt juba laia maailma edasi.

Miks leiad, et Daniel on suurepärane lisandus meeskonda ja Rae Golfiakadeemiale ja Raele tervikuna?
Danieli ülesandeks ei ole mitte ainult mängijate abistamine vaid on andmas ka suure panuse kogu Akadeemia tegevusele tervikuna, näiteks asub ta koolitama meie treenereid. Daniel toob kaasa oma kogemustepagasi ja värske pilgu ning on kindlasti suureks väärtuseks Rae Golfiakadeemia arendamisel ja kasvatamisel. 

Danieli otsekontaktid:

Daniel@raegolf.ee
+358 406207972

Kohtumiseni treeningus!🏌️‍♂️