Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Liitu uudiskirjaga
 ja ole kursis Eesti
  golfimaailmaga!

Liitu uudiskirjaga ja ole kursis Eesti golfimaailmaga!

Q&A ehk küsimused ja vastused meie golfitreeneri Priiduga! ⛳

02.02.2023
5 min lugemine

Priit alustas golfiga juba 17 aastat tagasi. Tänaseks on ta golfitreenerina tegutsenud 10 aastat. PGA Pro hariduse omandas Priit Soome PGA-s Vierumäki Spordiülikoolis. Oma treenerikarjääri jooksul on Priit tegutsenud kõikidel Eesti suurimatel golfiväljakutel, viies läbi noorte treeninguid, Green Card kursuseid ning era- ja grupitreeninguid.

Q&A raames uurisime Priidult, kuidas ta üldse golfini jõudis. Vestluse käigus saime teada ka tema hobidest, sh jalgpallist. Kuna Priit on üdini positiivne inimene, siis ootab ta sama ka oma kolleegidelt ja õpilastelt. Golfitreenerina kirjeldab ta end üsna nõudlikuna, samas teeb ta seda kõike heal eesmärgil.

Loe edasi, et saada teada juba kõigest lähemalt.

Kes on Priit?

Olen täiesti tavaline inimene, abielus ja kahe vägeva poisi isa. Pärit olen Tallinnast.

Kuidas sa golfini jõudsid? Väiksena, kui sain oma esimese taskuraha, siis hakkasin seda koguma ja nii ma oma elu esimese plastikust minigolfi seti ostsin. Ma ei mäleta, kui vana ma siis olin, aga ikka väga väike. Kuna vanemad mind trenni ei viinud, siis oli mul kodus üks telekamäng, kus ma golfi mängisin.

Umbes 20 aastat tagasi tuli meil sõpradega mõte, et võiks omale Green Cardid teha. Selle tegin Suurestal ehk praeguses Rae Golfis. Pärast Green Cardi tegemist läksin kohe Suuresta caddiemasterisse tööle, sest nad otsisid sinna töötajat. Sel hetkel ei olnud veel klubimaja ja ka mängijaid käis vähe, nii sain ühe griini peal harjutada.

Golfi treenerina olen töötanud Niitvälja Golfikeskuses ja Jõelähtmes asuvas Estonian Golf & Country Club’is. Nüüd on tee mind tagasi toonud Raesse.

Milline on sinu taust?

Golfiga olengi tegelenud viimased 17 aastat. Ülikoolis õppisin keemiat 6 aastat, aga sain aru, et see pole päris minu teema. Noorena mängisin palju jalgpalli. Päris profiks ei saanud, see-eest mängisin kõrgemates liigades. Olin JK Kalev väravavaht.

Jalgpalli mängin enda lõbuks sõpradega tänaseni.

Miks valisid koostöö tegemiseks Rae Golfi?

Raes on nii palju plusse hetkel, mis mind kõnetasid. Esiteks asukoht – Rae on minu kodu lähedal. Teiseks ja ühtlasi suurimaks plussiks on see, et Rae on tänasel päeval kõige suurema potentsiaaliga väljak. Rae Golfil on selge visioon ja nägemus, ambitsioon ja siht silme ees. Tore on olla kasvavas organisatsioonis.

Kuidas Sulle siinsed inimesed tunduvad?

Inimesed on siin kindlasti suureks eeliseks. Raes on lahe ja professionaalne seltskond, kellega koos tegutseda ja kasvada.

Mida oodata Priidu treeningutest?

Minu treeningud Rae Golfi Akadeemias on kindlasti meeldivad, asjalikud ja eesmärgipõhised. Golf on raske ala, aga hoian õpetuse võimalikult lihtsa. Trenni tulles peab inimene olema valmis oma mugavustsoonist välja tulema, näiteks vahel tuleb muuta golfiswingi, mis tahab harjumist ja harjutamist, aga ainult nii saab paremaks saada.

Mis Sind motiveerib ja inspireerib?

Tööalaselt inspireerivad mind positiivsed inimesed, kes ise soovivad edasi areneda. Samuti motiveerib mind see, et saan inimesi golfis edasi aidata ja nende golfioskusi arendada ehk sütitada kirge golfi vastu.

Eraelus on minu motivaatoriks perekond. Lisaks on elu ise inspireeriv ja seda iga päev.

Mis on Sinu jaoks kindel NO GO?

Jonnivad inimesed 🙂 See on normaalne, et golfi õppimine võtab aega. Enda suhtes tuleks olla positiivne. Kui alguses kohe välja ei tule, siis see on täiesti normaalne. Vaja on ikka edasi õppida ja proovida.

Minulgi on olnud sarnaseid tundeid, eriti kui erinevaid golfi trikke proovin. Näiteks kui olen juba tuhat korda mingit trikki proovinud, siis ajab ikka pahaseks küll. Aga alla ma ei anna.

Ehk siis ka golfis kehtib ütlus – kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

Millised tuleviku mõtted ja plaanid on Sul seoses Rae Golfiga?

Olen tegelenud golfi õpetamisega juba 10 aastat ning soovin edasi arendada Rae Golfi Akadeemiat.  Sellel on tugev potentsiaal, treenerid on siin tõesti väga head ja neid on juba arvestataval hulgal. Nüüd annan oma panuse ja kogemuse selle veelgi paremaks arendamisel.

Pikem eesmärk on, et Rae Golfi Akadeemiast ja Rae väljakult sirguksid meie tulevased meistrid: Eesti juunioride meistrid, meeste meistrid, naiste meistrid ja seenioride meistrid. Olen täiesti kindel, et treenimistingimused on siin niivõrd head, et selleks on juba täna kõik võimalused olemas ja tuleb vaid järjepidevalt edasi liikuda.

Täname Priitu ning jätame ta tulevasi meistreid treenima.

Kohtumiseni golfiväljakul!🏌️‍♂️

Tekst: Maris Kaer, Priit Jalasto

Fotod: Mats Soomre, Priit Jalasto erakogu