Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Liitu uudiskirjaga
 ja ole kursis Eesti
  golfimaailmaga!

Liitu uudiskirjaga ja ole kursis Eesti golfimaailmaga!

Golfiväljakul ei hakka kunagi igav!

09.03.2022
6 min lugemine

Jõudsid siia Rae Golfi blogi lugema, et tutvuda kahe hakkaja noorega ning nende tegemistega, mille juurde käib väikeettevõtlus, sport, pidev treenimine, enesearendamine ning muidugi ka golf! Kuidas nad kõike seda jõuavad?

Brigitta ja Andres on need 23-aastased, kes jõudsid golfini 2021 aasta kevadel ning uude hobisse koheselt ka ära armusid. Kuid millega noored veel toimetavad? Igapäevaselt juhivad nad optikamaailmas 2019 aastal nende poolt asutatud väikeettevõtte prillibrändi D’ARMATI-t. Veel jõuavad nad 5 korda nädalas jõusaali ning 3 korda nädalas Arigato keskusesse Golf X stuudiosse golfitrenni. Noored räägivad, et nad on koos erinevaid spordialasid harrastanud alates sellest ajast peale kui nad kokku said. Müts maha! 

Nagu öeldakse, “Ära seo suhteid ja äri”, kuid pealtnäha tundub, et nende kahe puhul toimib äri- ja eraelu segamise kooslus suurepäraselt. Koos jõuab rohkem ning kaugemale! 

Mis aga noored golfi juurde tõi ning miks nad alustamiseks Rae Golfi valisid? Värsked golfihuvilised ei teadnud varasemalt golfist midagi. Eelnevalt 2020 aastal alustasid ka Brigitta vanemad golfiga ning rääkisid pidevalt, kui põnev ja nakkav nende uus hobi on. Esialgu ei võtnud noored vedu, kuid nagu näha, siis siiamaani pole nad hoopis pidama saanud. Esimesest hetkest kokkupuutel golfiga olid Brigitta ja Andres lummatud. Lisaks leiavad nad, et golfiväljakul ei hakka kunagi igav, sest võimalusi ühte rada mängida ja areneda selle käigus on väga palju. 

Golf on lausa nii nakkusohtlik, et uue hobi juurde sai toodud ka mitu sõpra, kellega koos mängimas käia. Eks nii see seltskond, kellega mängimas käia suurenebki. Samuti läbisid Brigitta ja Andres enda esimesel golfihooajal ligi 50 golfiringi. 

Respect!

Peatselt sai tõsiasjaks aga see, et kuigi omal käel on tore mängida, siis ega ilma treeningmahuta nendest võsadest, metsadest ega kraavidest välja pääse. Kuna tahtejõud areneda ja ennast ületada on neil suur, võeti ette teekond Rae Golfis pakutavate grupitreeningute poole. Nad tunnevad, et tänu treenimisele on mäng ladusam ja muidugi ka nauditavam. Grupitreeningus on lähenetud neile alati individuaalselt ning seda ei anna nende sõnul võrrelda YouTube-st õpituga ja ise pusides. Vajadusel filmib treener üles, mis valesti teed või mis vajab korrigeerimist ning selle pealt töötatakse edasi. “Koos treeneriga jõuame tulemuseni kordades kiiremini”, leiavad nad ning naeravad tagasi vaadates enda esimeste ülesvõetud golfilöögi videote peale. 

Kuna noored avastasid enda jaoks, et Rae Golfis on igal suurvõistlusel ka eraldi väga põneva võistlusformaadiga alustajate klass, on eesmärgiks võetud neist peatselt algaval hooajal ka osa võtta. Miks noored aga kohe esimesel mänguaastal võistlustest osa pole võtnud? Nad tunnistavad, et ilmselt oldi ise liialt tagasihoidlikud ja arvati, et tase ei ole veel sealmaal. Tagasivaadates näevad nad selles vaatenurgas aga viga, sest neile pakkus nii suurt elamust, kui satuti enne võistlust range-le harjutama, mil parasjagu lõid seal ennast kõik võistlustele minejad soojaks. Nähes pealt seda melu, mis võistlustega kaasneb enne ja pärast golfi, mil minnakse terrassile õhtupäikest nautima ning autasustamisele, tekkis ka neil tahe sellest kõigest osa saada. Kuna alustajate võistlusformaat on väga sõbralik, on kõigil võrdsed võimalused võitmiseks. Samuti on ju võistlused suurepärane võimalus, kus kaasmängijate näol enda tutvusringkonda laiendada.

Lisaks võistlustest osa võtmisele 2022 hooajal, on noortel eesmärk alustajatele kohaselt enda HCP-d kukutama hakata. Andres loodab end mängida 18-30 ning Brigitta 30-40 HCP vahemikku. Seega, pidev treenimine jätkub, et alles alustajatena oskaksid noored uuel hooajal ka enam vähem keppide löögi distantsidega arvestada. Kuna golf on teadupärast oodatuimast rohkem tehnilisem ala, ootavad Brigitta ja Andres treeningute tulemusena stabiilsust. Muidugi annab grupitreeningutele lisaboonuse see, et trenni saab alati minna ootusärevusega, sest Triin-Marleen ja Cristofer annavad igal korral teha midagi uut ja vahvat, mis arendab. Nagu Brigitta ja Andres ütlevad siis nad on ühed imelised treenerid! 

Kuidas noored aga kõike jõuavad? Kõige aluseks peavad nad vana head rutiini. Jõusaali proovivad Brigitta ja Andres jõuda hommikul enne tööle minemist ning peale tööd tuleb jõuda ka golfitrenni. Muidugi ei pruugi see plaan alati paika pidada, kui mõnel hommikul saab läbi une ikka äratuskell kinni vajutatud, aga siis tuleb koheselt kaotatud tunnid õhtuti tasa teha. Kui tahtejõud areneda on niivõrd suur, siis leiab selle kolm tundi nädalas golfi jaoks ka kergesti. Muidugi on boonuseks see, et noored teevad seda kõike koos. 

Brigitta ja Andrese jaoks on golfil ka suur roll ettevõtluses. Nad on mitmel korral sattunud ühiselt mängima teiste ettevõtlike inimestega, kes on neile kahele abiks olnud nõuga ka mänguväliselt. Lisaks tööalastele tutvustele on leitud mõnusaid mängukaaslasi, kellega on lausa nii tore mängida, et vihma korral 18 rada lõpuni mängida.

Tuleval hooajal on noored otsustanud uut võistlussarja, milleks on paarisscramble, D’ARMATI brändiga sponsoreerima hakata. See on hea võimalus golfaritele enda toodet presenteerida terve hooaja vältel. On suure põnevusega oodata, kes millised ägedad prilliraamid endale uue golfihooaja jooksul ette võidab! Samuti on oodata D’ARMATI pop-up poodi mõne suurvõistluse ajal. Stay tuned!

Kõigile, kes ei ole veel golfiga algust teinud, kuid mõlgutavad selles suunas mõtteid, soovitavad noored see lihtsalt kätte võtta ja ära teha, proovida. 

Ka neile nagu paljudele kahtlejatele, tundus esmapilgul golf kalli ja väga pretiižse spordialana, kuid tegelikkus oli teine. “Võtad kapist suvalise polo särgi ning jalas võiks olla midagi, mis ei ole teksa ja voilà – oledki valmis!”, muljetab Andres “lisaks saime väga soodsa raha eest hooaja lõpuni Rae Golfiväljakul mängida ja edaspidise mängimise eest saab tasuda mõistliku hinnaga kuutasuna, mis teeb kokkuvõttes sama välja, kui võrrelda hinda mõne tavalise spordiklubi maksumusega.” 

Noored peavad ennast suurepäraseks näiteks, et golfi võib mängida igas vanuses ja selleks ei pea omama teab mis suurt eelarvet. 

Golfiarmastus on neil suur ka tänu selle sotsiaalsele ning aktiivsele poolele, sest maha saab kõnnitud üle 10000 sammu ning nauditud looduskaunist keskkonda koos enda maaliliste vaadetega ja imeliste inimestega. “Meil on mitmeid kordi sattunud mängugruppi mõni täiesti võõras inimene, kellega oleme suhtlema jäänud ka mänguväliselt.” 

Noored valisid Rae Golfi eelkõige tänu oma innovaatilisele suhtumisele ja suurepärasele keskkonnale. “Lahkume sealt alati toreda enesetundega,” räägivad nad. Brigittal ja Andresele jäi Rae Golf silma enda kollektiivi, treenerite ja turundustegevustega. Otseloomulikult on boonuseks see, et Rae Golf asub otse Tallinna kõrval ning kui noored ei mängiks täna Rae Golfis, oleks nad ilmselt Niitvälja mängijad, sest väljak asub nende elukohale sama lähedal. Siinkohal edastame üheskoos tervitused Niitväljale! 

Brigitta ja Andrese lugu räägib eelkõige sellest, et tegelikult on kõik võimalik ning alati jõuab mistahes toimetused ära teha, kui vaid endal piisavalt usku ja tahet midagi saavutada või edasi areneda on. 

Soovime noortele edu nende eesmärkide saavutamisel ja ootame uusi nägusid suurvõistluste alustajate klassis osalema! Olete meile ja usume, et ka paljudele lugejatele inspiratsiooniks ning pakute suurejoonelist eeskuju.

Tekst: Kaisa Pilnik

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata.