Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Ma poleks uskunud, et golf nii sõltuvust tekitav on!

01.03.2021
4 min lugemine

„Golf on kui doomino effekt – kui kuskil on ees, tuleb sinna juurde. Enam ei pea ma seltskonnas vait olema. Oskan kaasa rääkida, sest otsustasin golfi mängima hakata.“ 

Meie värske golfari – Egerti päevad on peamiselt seotud mööbli tootmise, müümise ja arendamisega. Peale golfi mängib Egert veel harrastajate tasemel võrkpalli ja rannatennist. Kui golfihooaeg käes, proovib ta igal võimalikul moel ennast golfi mängima sättida. 

Egert nagu ka paljud teised, jõudis 2020 kevadel golfini tänu teistele headele sõpradele. Talle tundus enda kahe parima sõbra juuresolekul nagu tal poleks nendega millestki rääkida, sest kõik jutud viisid ikka lõpuks golfini välja. Egertile see ilmselgelt ei meeldinud, mistõttu võttis ta aasta tagasi vastu otsuse teha algus enda golfiteekonnale ja lisaks mõtles ta veel nii palju sõpru kaasa haarata kui vähegi võimalik, et punt ikka võimalikult suur oleks ja mängukaaslaste vahel valida saaks. Egerti arust on golf nagu doomino effekt – kui kuskil on ees, tuleb sinna aina juurde. Tema entusiastliku värbamise tulemusel tegi nii mõnigi inimene nende ühisest seltskonnast veel Green Card’i. 

Teadupärast algas eelmine golfihooaeg ju üheskoos raske haigusperioodiga, mil polnud suurt midagi teha. Golfimäng oli suur abikäsi keerulisel perioodil – sai looduses käia ja end natukenegi välja elada. Ja muidugi suureks plussiks lisaks südamelähedasele hobile on see, et Egert ei pea enam seltskonnas vait olema ja saab golfiteemadel kaasa muljetada. 

Golfil on Egerti südames oma kindel ja väga kallis koht. Täna on ta oma mõtetes jõudnud sinna, mil ei suuda ära oodata, et pärast tööpäeva lõppu autole hääled sisse lüüa ja kurss Rae Golfi poole seada, et argielust eemale saada. Mõnus feeling, mis väljakul päikese loojumisel ja sõprade seltsis tekib, annab Egertile tohutult positiivse laengu. Lisaks heale enesetundele tekib alatihti hasart paremaks saada ja veelgi rohkem üritada. Egerti arust on suurema seltskonnaga hea ühist hobi omada, sest siis näeb ära, kes kuhu jõudnud on. Seejärel saad endasse vaadata ja mõelda mida enda oskuste pagasi suurendamiseks teha tuleks. Egert tunnistab, et golf on väga emotsionaalne mäng – mõni kord vihastatakse ja teine kord tuleb kõik hästi välja, millele järgneb ka vastav tuju.

Kui Egertilt küsida, miks ta Rae Golfi valib, on vastus kiire fromuleeruma: „ Ma olen rahul, sest seal on nii chill vibe, kõigi suhtlusstiil on soe ja sõbralik. „Mul tekib alati sinna jõudes kodune tunne – kõik nagu ootaksid mind. Caddiemaster saadab mind alati naeratusega rajale nagu tema jaoks ei eksisteerikski halba päeva.“ Egerti arust eristabki Rae Golfi teistest suhtumine mängijasse. Olles mänginud nii vähese aja jooksul kõikidel Eesti väljakutel, pole Egert Rae Goflile omast särasilmsust ja rõõmsameelsust veel kohanud.

Õitsvas eas golfar ei saa aga kuidagi mööda vaadata nendest hirmsatest rough’i aladest, kus kõik ta pallid paremaid päevi selja taha saadavad. „Ma olen päriselt ka Rae Golfi rough’ist õudusunenägusid näinud, kus ma neid palle otsin ja jälle lüüa üritan – mõlemit on võimatu teha.“ 

Kõikidele tänastele potentsiaalsetele alustajatele soovitab Egert, et kõigepealt tuleks sellest mentaliteedist lahti saada, et see on vanainimeste mäng ja et sel pole füüsilist koormust. Golf on feeling. Ainus, mis teha tuleb, on leida endas üles see, kas tahta seda head tunnet, millest paljud räägivad. Väga palju ei tasu põdema jääda kui midagi halvasti läheb. Mis halvasti, see uuesti! Egert leiab lohutust, et ka teistel kisub teinekord untsu, kuid kui jälle midagi hästi läheb, on heaolutunne väga suur. Tal tuleb selle halvasti minemisega meelde seik 2020 hooaja lõpetamise võistlustest, mil sõpradega sai see kaasa tehtud. Too kord ei tulnud mitte kellelgi neist normaalse mängu moodi midagi välja. „Kujutagem nüüd hetkeks ette teha PAR4 rajal 18 lööki?!“ muljetab Egert näo muiule vajudes ja lisab, et see kõik on mööduv ja pärast ongi fun meenutada, mis kõik juhtus. 

Egerti arust pole golfi raske õppida… kui selleks on aega. Kuna ta ise end tehnilistes alades väga koduselt ei tunne, soovitab ta alustajale palju aega golfitreeningute alla panna. „Pean leidma edasiliikumiseks enesemotivatsiooni pärast seda kui olen 10 korda pallist mööda löönud ja kõik vaatavad. See on vaimselt raske ja kui tahta golfis mingit levelit saavutada, nõuab see järjepidevat tööd.“ Värske golfarina kulges terve vaba aeg esimese suve jooksul golfiväljakutel. Ilmselt veetis ta seal rohkem aega kui kodus. 

Egerti taktikaline käik golfis on kasutada märkmikku, kust leiab sõprade sõbralikud soovitused ja SUURES KIRJAS meeleheitest kirja pandud treenerite õpetused. Ummikusse joostes on hea märkmik lahti teha ja lugeda, sest tema eesmärk on olla ikkagi parim. Midagi on Youtube’st samuti õpitud, kuid selle põhjal on Egertil ka väga palju halvasti läinud. Ta mäletab korda peale ühte Youtube’i õpingut, kui sammud harjutusväljakutele seadis tundes ise ennast õnnelikuna ja mõeldes et nüüd paranevad kõik ta vead. Löödud sai oma 50 palli, kui kogu seda üritus nägi pealt Rae Golfi treener Cristofer, kes küsis poolnaljaga, et „Mis asja sa kangutad seal?“. Youtube õpingud tehti Egerti jaoks koheselt maha. Cristofer korrigeeris ühe hädalise tehnikat käigu pealt ja tulemus oli kohe märgata. Egert hindab Rae Golfi treenerite puhul väga seda, et kui kuskil on keegi valesti millestki aru saamas või kombib pimeduses, siis pole ühelegi treenerile mureks ulatada sõbralik abikäsi. 

Sõpradel on Egert jaoks golfis oluline tähtsus. Üheskoos motiveerivad nad üksteist ja isegi kui mõnel päeval golfi mängimiseks viitsimist napib, siis tuleb end ikkagi sundida sõpradega kaasa minema. Ei saa ju puhtalt seetõttu kehvemaks jääda, et keegi saab ühe mängukorra rohkem kirja. Ühiselt on nad korraldanud golfireise ja mänginud kõikidel Eesti väljakutel. Reisid on olnud omamoodi meeleolukad, millele on järgnenud veelgi meeleolukamad õhtud. Võite vaid ette kujutada!

Egerti selle hooaja eesmärk on silmad ette näidata sõbrale, kes on temast aastakese kauem mänginud. „Tahan tema tasemini jõuda ja veelgi paremaks saada“, ütleb vägagi optimistlikult meelestatud Egert, kellel kehtib endiselt selle sama sõbraga diil, et ta peab teda võitma löögimängus. 

Jääme lahingut ootama ja hoiame Egertile pöialt! 

Lisa kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata.