Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

ME TEGIME SEDA TAAS!

29.09.2021
5 min lugemine

See juhtus juba selle aasta kevadel, mil Rae Golf ühendas Estonian Business School-iga oma jõud, et tuua turule midagi eriti ägedat. Midagi, mida Eestis varem polnud ja mille järele oli nõudlus juba aastaid varem olemas. Õppeaine EBS-i kavas, millel nimeks Golf For Business nägi ilmavalgust selle aasta maikuus, kui 11 edujanulist ebsikat võtsid oma teekonna ette, et läbida programm, mille suurimaks eesmärgiks on õppida golfi kasutama enda proffessionaalse suhtlusringkonna laiendamiseks. 

Programm on Rae Golfi treeneri ja PGA Pro Maxime Chardon’i läbi viia, kes julgustab alati kõiki olenemata vanusest ja soost golfi proovima, sest see on parim viis nautida üheaegselt kaunist loodust ja head seltskonda, kohtuda erinevate inimestega ja tulla välja mugavustsoonist.

SEL SÜGISEL ME TEGIME SEDA TAAS!
Sa küsid miks? Sest millelegi, mis on nii hea tagasiside osaliseks saanud, ei saa ju niisama katteloori peale heita. Seekord oli kursusel osalejaid juba 21. Populaarsus kasvab veelgi. Rae Golfil kui suurel golfi populariseerimise eestvedajal Eestis on uusi golfareid pärast kuuajast programmi hea meel tervitada, sest tudengitel on kogutud juba omajagu teadmisi nii golfi- kui ka ärimaastikult kohtudes ja mängides golfi mitmekülgsete mentoritega, kes esindavad erinevaid ameteid karjäärimaastikul. 

Kursus on üles ehitatud järgmiselt: tudeng leiab end kahel järjestikusel päeval Green Card-i koolitusel, milleks üldjuhul on nädalavahetuse päevad. Seejärel toimub 3-nädalane programm, kus kinnistatakse golfioskuseid käsikäes teadmistega ärimaailmast. Kursus lõppeb meeleoluka võistkondliku mõõduvõtuga, kus iga tiimi alustajaid golfareid toetab mentor, kes on ka juba mõni aasta ehk golfanud ning üldjuhul EBS-i vilistlane ja mõned aastad karjääriredelil edukaid samme seljatanud. 

Milliseks hindavad kursuse vajalikkust ebsikad ise? 
EBS-i juhatuse liige ja kantsler Mart Habakuk ütleb, et golf on ebsikate seas populaarne aga mitte piisavalt. “Selle puuduse kõrvaldamise kallal töötame oma ala tublide ekspertidega Rae Golfist sealhulgas teadlikkuse suurendamisega golfi väärtusest äris ja ettevõtluses. Seda nii tudengite, kui vilistlaste seas.” 

Kursuse populaarsust hindab Mart selgel tõusuteel olevat. Osalejate arv sügisesel kursusel näitab ligi 100% kasvu. “2022 kevadel tahame kindlasti jätkata. Reserve on sõnumi viimises nii õppurite, kui vilistlasteni. Siin on suureks abiks kursuse läbinute arvu kasv ja nende kõrge rahulolu. Lähiaastatel loodame ka näha EBSi Madisepäeva golfiturniiril rohkesti Golf for Business lõpetanuid ja nende pereliikmeid”, räägib Mart. 

Golf for Business on selle poolest eriline kursus, et ta on võrdselt mõeldud nii EBSi üliõpilastele kui vilistlastele. Mart julgustab ka pereliikmeid ja lähedasi golfimängu kaasama, kuna eriti tugevad on just need ärisidemed, kus omavahel lävivad ka äri- ja/või projektipartnerite lähikondsed. 

Ka EBS-i vilistlaste ja partnerite suhete projektijuht Katrin Järv peab kursust ebsikate seas väga populaarseks, sest kursus pakub huvi nii EBS-i tudengitele, vilistlastele kui ka neile välistudengitele, kes Ermasmus programmi kaudu on EBS-is üht semestrit või õppeaastat veetmas. 

HOIATUS: GOLFIPISIK ON NAKKAV!
Katrin usub, et kursuse läbinud ebsikas jääb golfi juurde ka edaspidi. Suur osa golfaritest mängivad koos pere ja/või sõpruskonnaga ning seda loodab kursuse puhul Katringi, et ebsikad kutsuvad osalema ka sõpru ja pereliikmeid ja EBS-i golfikogukond laieneb veelgi.. Katrin on saanud kursusel osalejatelt tagasisidet, et programmi läbiviija Maxime pöörab juba algusest saadik palju tähelepanu tudengite vaimsele poolele golfi juures, mis on tihtipeale löögitehnikast olulisemgi. 

Nii Katrini kui ka Mardi ootused peagi lõppeva sügisese kursuse kohta on igal juhul kõrged. 

Kuidas aga hindab kursust kursusel osaleja?
Karmen Kotter on kursusest vaimustuses! Tegelikult ei tea kummast ta rohkem vaimustuses on. Kas on selleks Golf For Business kursus ise või kursuse läbiviija Maxime, kellele Karmen kõrge hinnangu annab. Lausa 11 out of 10! Kursuse olemasolu peab ta ka muidugi ilma igasuguste küsimusteta väga vajalikuks.

Karmeni arust on golf juba täna ebsikate seas populaarne, mistõttu tundis ta isegi survet kursusest osa võtta. Omapoolne varasem huvi oli juba samuti olemas. “Kogu aeg oli tunne, et ma jään millestki ilma, kui ma golfi ei mängi”, ütles Karmen. Kursuse ilmumisega EBS-i õppekavasse oli Karmen koheselt valmis pardale hüppama, sest maast madalast on ju räägitud, et golf on äriinimeste sport. “Kuidas ma siis ilma saaksin?”

Mille Karmen endaga kursuselt kaasa võtab?
“Kindlasti esimesena võtan kaasa uued tutvused ja ka vanade tuttavatega värskendatud sõpruse. Teisena tuleb suur austus golfi kui spordi vastu. Iikka mäletan, kuidas mu lihased valutasid peale esimest pikka nädalavahetust ja just sellised lihased, mis varem niimoodi valutanud pole. Kolmandana võtan kaasa rahutunde, mida tundsin Rae Golfiväljakul. Esimeste tundide jooksul võtsin päris mitu korda oma telefoni taskust välja, kui töömeil sisse tuli või kusagil oli kellelgi mind kätte vaja saada. See lõppes kohe kui meie treener Maxime mu telefoni käest ära võttis ja ütles, et naudi ja puhka, see on sinu aeg” räägib Karmen.

Rae Golf ja Estonian Business School on üheskoos positiivsed, et kursus leiab oma jätku ka eesootavatel semestritel.

Tekst: Kaisa Pilnik
Fotod: Karmen Kotter erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata.