Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Q&A Piretiga!

11.10.2021
6 min lugemine

Q&A ehk Questions & Answers ehk küsimused ja vastused Piretiga. 

Taas hakkab üks imeline golfihooaeg lõpule jõudma. Selle puhul küsitlesime Rae Golfi tegevjuht Piret Seppa. Kuigi sel aastal pole Piret exceli tabelite tagant soovitud koguses päevavalgust näinud, on tal meile palju jagada. Teemadeks: väljaku saavutused ja katsumused; plaanid edasiseks; üldist golfist ja natuke ka maailmapildi juttu. Piret vastab ausalt, mis on tema suurimaks inspiratsiooniks ning mis paneb teda hommikuti voodist püsti tõusma. Samuti saavad ka teised Eesti golfiväljakud kommentaari osaliseks, sest Piret leiab, et iga väljak on millegi poolest number 1 Eestis. 

Milline naine on aga Piret ise? Kolleegid kirjeldavad teda kui ühte erakordselt südikat ja väge täis naist. Ta on lahendustele orienteeritud, kellel on peas suured nähtamatud sarved tänu millele läheb ta läbi iga seina, et tekkinud probleemile saaks lahenduse.

Niisiis… alustame Pireti küsitlemisega? 

Kuidas Sa 2021 golfihooaega Rae Golfis kirjeldaksid? 
Nagu üks hingetõmme! Vaevalt jõudsin sisse hingata, kui juba on hooaeg läbi. Minu fookus on sellel hooajal olnud Akadeemia arendamisel ja kasvatamisel. Küsimus, kas olen tulemusega rahul, siis kindlasti oleks veel paremini saanud, sest ka teised teemad vajasid tähelepanu. Võrreldes varasemate aastatega sai see osa aga Rae Golfis minult rohkem tähelepanu ja tulemuseks lausa 246% kasv. Ütleme nii, et võib rahule jääda. Aga eelkõige olen õnnelik ja tänulik, et meie Akadeemia meeskond on kasvanud ägedate juhendajate näol. Olen ka väga tänulik meie mentoritele, kes on aidanud golfi kasvatada. 

Mis olid Rae Golfi suurimad edusammud 2021 hooaeg? 
Akadeemia kasvatamine ning see, et hooaja teises pooles ei toimunud enam väljakul ehitustöid, sest kõik, mis talvel planeeritud, oli valmis saanud.

Milline oli selle hooaja kõige suurem katsumus? 
Mängutempo ning Marshalite juhendamine ja korrektselt tööle saamine. Koordineerimine.

Milline on Rae Golfi mängija täna? Kirjelda teda. 
Ma arvan, et sellele küsimusele oskavada tüdrukud eest letist palju paremini vastata. Olen ise sellel aastal kontoris excelites peidus olnud ja kliendini nii väga jõudnud ei olegi.

Vähemalt on Pireti võistlustele jõudnud!


Seleta, mis vahet omab (aegajalt) trennis käiv mängija versus omaette “pusija”? 
Golf on tehniline ala ja sellest tulenevalt on trennis käival inimesel kindlasti eelis, sest tema kogeb eduelamust väljakul tihemini ning ta muutub mängus kiiremini enesekindlaks. Sõltumata sellest, et olen tänaseks 15 aastat golfi vähemal või rohkemal määral mänginud, ei saa ma ise hakkama löögi üles leidmisega, kui see kaduma läheb. Aga ma muidugi ei kuulu ka nende hulka, kes päevast päeva ise Youtube’st õpetusvideosid vaataks.

Mis Sind Rae Golfi juures kõige enam köidab? 
Minu meeskond, golfarid ja muidugi mega kiire areng ning võimalus kasvatada Eesti golfi.

Mis ajendab Sind hommikuti üles ärkama?
Tunnistan ausalt, et vahel on päris hea ka kaua magada 🙂 Aga jah pooltest nädalatest hooajal olen ikkagi rohkemal või vähemal määral ka nädalavahetustel Raes. Mitte, et ma kontrollifriik oleks, aga minu jaoks on golf elu ja seega ma nagu elakski siin. 

Mis Sind igapäevaselt inspireerib? 
Inimesed minu ümber pingutamas ühise eesmärgi nimel ja see kui näen tehtud töö tulemusi.


Mis Sulle teiste Eesti golfiväljakute puhul kõige rohkem meeldib? 
Number disainilt on see minu jaoks Pärnu Bay, hoolduse poolest Niitvälja, hubasuse poolest Valgeranna, külalislahkuse poolest Otepää, ruumikuse poolest Saaremaa ja vaadete poolest EGCC.

Mis on see, mille järgi teiste väljakute mängijad Rae Golfis käivad? 
Põhjuseks on meie vinge driving range ja Golfi Akadeemia ning kindlasti see, et siin on kogu aeg midagi uut avastada. Selles aastas pole näiteks ühtegi kuud, kus poleks silmaga nähtavaid muudatusi olnud.

2021 hooaja seisuga jõudis Rae Golfiklubi oma suuruse poolest esimeseks kõikidest Eesti klubidest. Kuidas Rae Golf sellise saavutuseni nii lühikese ajaga jõudis?
See on koht, kus kiidan kõiki neid ägedaid inimesi, kes on läbi aegade Rae Golfi toetanud ning aidanud meil silma paista ja Eesti golfimaastikul pildile kerkida. Nendeks on meie mängijad, meediapartnerid ning minu kõrval olnud Tiina Lepisk ja täna Kaisa Pilnik. Turunduse tarkusega on Rae meeskonnal vaieldamatult vedanud ja partneritele olen elu lõpuni tänulik! Ning muidugi ka Eliise ja meie armsad Caddiemasterid läbi aegade. Need on need inimesed, kes on Rae Golfist teinud Rae Golfi ja hoolitsenud ja hoidnud seda, et saaksime kasvada. Ühesõnaga inimesed, inimesed ja veelkord meie inimsed on selle võti olnud!

Millele Rae Golf 2022 hooajal kavatseb kõige rohkem keskenduda? 
Uuel hooajal on fookuses mängija ja väljakul ning harjutusaladel toimuv logistika. Meie väljak on täna veel kaugel inimestest pungil olemisest ning meil on palju õppida veel aja ja ressursside optimaalsest kasutamisest, aga proovime talve jooksul õppida parimatelt ja tuua uusi lahendusi juba hooaja alguses meie mängijateni. 

Mis viis Sind kunagi golfini?
Minu Green Card on pärit aastast 2007 ja ma pole ühtegi aastat täiesti vahele jätnud. Golfi treeninguteni jõudsin alles 2013. aastal ja väga kahju, et keegi mulle varem ei öelnud, et talvel treenimine teeb imesid kevadises mängus ja et grupitreeningud on maailma kõige lahedamad ja kasulikumad asjad golfis. 
Golfi juurde tõi mind minu soomlasest äripartner, kelle jaoks iga normaalne inimene mängis golfi.
Julgen väita, et golf on täna kättesaadav väga paljudele, aga kõik ei tea seda või siis pigem ei tule selle peale, et see võiks olla midagi nende jaoks.

Mis on parim Sinu langetatud otsus Rae Golfis töötamise aastate jooksul? 
Küsimus on väga hea ja ma pole sellele kunagi nii mõelnud. Alustame nii, et ma pole väga üksi otsustaja. Enamus otsustest sünnivad ikkagi koos tiimi ja omanikega. Minu meelest on Rae Golfis nende aastate jooksul sündinud palju häid otsuseid. Muidugi oleme teinud ka mõningad vead ning püüdnud neid koheselt parandada. 

Miks täna keegi peaks üldse golfi mängima? Mis see inimesele juurde annab?
Noorte puhul ütleks, et golf kasvatab noorest teistega arvestava väärika inimese. Täiskasvanule annab golf aega iseendale, uusi kvaliteetseid tutvusi, meelelahutust ning võimalust kasvada areneda ja näha tulemusi sportlikus võtmes.


Täname Piretit ja soovime talle jõudu ja jaksu edasisteks hooaegadeks! Samuti ootab Pireti juba pikkisilmi 6. novembrit, et hooaja lõpupeol Sinuga klaas kokku lüüa ja jalga keerutada! 

Tekst: Kaisa Pilnik
Fotod: Edmond Mäll, Urmas Kamdron

Lisa kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata.