Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Liitu uudiskirjaga
 ja ole kursis Eesti
  golfimaailmaga!

Liitu uudiskirjaga ja ole kursis Eesti golfimaailmaga!

Tutvume Rae Golfi Akadeemia Juhiga!

04.01.2022
7 min lugemine

Kui Sind huvitab Eesti kõige suurema golfiakadeemia käekäik, siis see blogipostitus on just Sulle! Rae Golf töötab igapäevaselt täistuuridel, et golfiakadeemia täidaks oma eesmärki omada selliseid treeningstrukuure, mis aitavad algajal jõuda tippu võimalusega keskenduda ka harrastusgolfile. Aga kuidas siis ikkagi täistuuridel, Sa küsid? Well, well, well… tutvu Peteriga – meie Akadeemia juhiga! 

Peter Holmberg on Rae Golfis toimetanud juba tegelikult alates novembri keskpaigast. Ta on rootslane, mistõttu lülitutakse Rae Golfi kontoris tihtipeale inglise keele peale. Fun fact – iga teisipäeva ja neljapäeva hommikul saab kontoris mõnusa muigega tööd teha, sest just siis õpib Peter online klassis eesti keelt ja küsib küsimusi nagu näiteks, “kas õigem on öelda mina kannab roosat kleiti või mina kannan roosat kleiti”. Nagu Peter ütleb, siis “aagghhhh always these endings…” 

Peter on nagu hunt kriimsilm oma 9 ja lausa rohkema ametiga. Ta on tegelenud professionaalsel tasemel golfiga, immigrantide koolis rootsi keele õpetamisega, koerte koolitajana, Ameerika jalgpalli treenerina ja palju muuga. Enamuse mainitust tegevustest leiab veel täna Peteri kalendrist rääkimata tema hobidest, mis on ka kergelt öelduna nii seinast seina. Ja arvake ära, mitut keelt see mees kõneleb… Küsisimegi sellelt huvitavalt mehelt mõned küsimused, et Rae Golfi Akadeemia uue juhiga lähemalt tutvust teha. 

Siin me näeme Peterit, kes on kirglikult frustreerunud, sest koeral ei tulnud trikk välja.

Mitu aastat oled golfiga tegelenud? 
Golfimänguga alustasin 9-aastaselt, kuid praegu on mul paraku jäänud pikk paus sisse aga annan igatahes endast parima, et uuesti kätte saada see raskesti kirjeldatav tunne kevadisel varahommikul kui päike murrab läbi puude lehtede ja kaste on veel maas ning sa tabad perfektselt raud seitsmega palli, mis lendab 160 meetrit otse lipu suunas maandudes griinil ja veeredes auku.

Kuidas Sa golfi juurde jõudsid? 
Ma olen pärit perest, mis on keskendunud spordile. Mu isa töötas Rootsi Spordiliidus ja Rootsi Jalgpalliliidus haridusjuhi ja treenerina ning oli paljude asjade hulgas ka kõrgetasemeline noorte jalgpallitreener. Just tema oli see, kes meie peres golfiga esimesena algust tegi ja tõi mind Eslöv GK golfi juurde. Mäletan, et alustades tegin enda Green Card-i koos täiskasvanutega ning oma esimese ringi rajal kollastelt tee-delt. Selle sama esimese ringiga langetasin enda HCP 36-ni. Sel suvel tegin koos isa ja tema sõpradega palju mänguringe ning üsna pea oli mul HCP madalam kui temal. 

Oled Rootsis noorena väga kõvasti golfi mänginud, kui pidid ühel hetkel otsustama, kas proovid saada Rootsi Tuurile või valid oma elukutseks midagi muud. Otsustasid millegi muu kasuks. Räägi Rae golfaritele sellest valikust?
Natuke vanemana rentisime suviti maja, mis asus golfiväljaku kõrval ning päevade jooksul mängisin Driving Range-il 36 rada ja lõin iga päev paarsada palli. Õhtuti otsisime golfipalle tiikidest ja järvedest, mille saime otseloomulikult kohe järgmistel päevadel maha müüdud. Sain oma esimese päris treeneri ja ta andis mulle õige suuna kätte. Ta oli kangeloomuline, kuid sellele vaatamata sobisime hästi. Üsna pea sain singliks tänu millele hakkasin järjest suuremaid võistlusi mängima. Minu jaoks on golf alati olnud mängu parandamine, mitte selles võitmine. Kui ühel hetkel lihtsalt tundsin, et kõigi mind ümbritsevate inimeste survel kaotasin ma järk järgult kire golfi vastu. Ärge saage minust valesti aru, kindlasti ei tundnud ma kunagi oma vanemate poolt mingit survet. Nad olid alati pigem toeks. 

Olles ainuke mängija klubist, kes käis kõigil neil turneevõistlustel, ja mu vanemad, kes pidid nädalavahetusi vabaks võtma, ei aidanud ka kaasa. Kirg spordiala vastu vähenes veelgi. Õnneks olid minu ema ja isa olid alati minu kõige suuremad sponsorid ja toetajad.

Samal ajal alustasin ka Ameerika jalgpalliga ja see andis mulle sama hea tunde ilma välise “tulemusfookuseta”. Minu jaoks on golfi lihtne seletada: mõte – tunne – tegevus. Kui mõte on positiivne, saame ka positiivse tunde ja see annab omakorda positiivse tulemuse meie tegevusele. Õppisin seda Willy Railolt, esimese tõelise “spordi vaimse treeneri” käest, keda minu isa kusjuures aitas tema esimese enim müüdud raamatu kirjutamisel sellel teemal. Golfi puhul on raske see, et mida paremaks sa saad, seda rohkem pead keskenduma, et meeles pidada, miks alustasid.

Peter demonstreerimas, milline on see kõige perfektsem selja asend – nii võimalikult küürus, kui vähegi saab.

Peter, kuidas Sa aga Eestisse sattusid?
Long story short – tutvusin eestlannaga. 

Mitme hobiga sa tegeled ja mis need on?
Neid on nii palju, et pean valima enda TOP5: linnud, koerad, ajalugu, geograafia ja sukeldumine.

Sinu hobid on aga väga seinast seina. Millest sellised valikud?
Olen alati olnud uudishimulik ja tahtnud erinevatest asjadest aru saada. Mulle meeldib loogika leidmine asjades ja nende seotus. Minu ajul on vist kirg õppida “kasutuid fakte”… 

Peter rahvusvahelise kohtunikuna Leedus.
Selline näeb välja Punase Mere jooga.

Mitut keelt Sa kõneled? 
Ma räägin rootsi, norra, taani ja inglise keelt. Veel olen koolis õppinud 3 aastat saksa ja hispaania keelt. Olen olnud ka õpetaja immigrantide koolis, kus õppisin samuti teisi keeli nagu näiteks mõned kuud Norras vene keelt ja nüüd õpin Eestis eesti keelt. Mulle meeldivad keeled ja saan neist kergesti aru, aga eesti keeles rääkimine on midagi muud… Selles on mul veel kõvasti arenguruumi… 

Millal me Sinuga aga eesti keeles rääkima hakkame?
Ma väga loodaks, et oleme sellele juba lähedal. Mulle meeldib väga, kui minuga räägitakse ja kirjutatakse eesti keeles. Tavaliselt saan ma aru, mida inimesed ütlevad, aga järgmisel hetkel võib mul kõik peas kaootiliseks muutuda, kui vastama tahan hakata. Mind ajab veidi frustratsiooni, et ma ei oska oma eesti keelt kasutada, sest see jääb lihtsalt kuskile pähe kinni.

Milline oli sinu esimene emotsioon kui käisid Rae Golfi väljakul?
Avatud väljak, tuuline, mõnus klubihoone ja sel hetkel Nublu raadios mängimas. Samal ajal mõtlesin enda swingidele, et end ette valmistada harjutamiseks meie treener Marko Kukkega, kellel Ameerika jalgpalli treener ma muide olen.

Lisaks koerte koolitajale, sukeldujale ja paljule muule oled ka Ameerika jalgpalli treener. Kas Ameerika jalgpallil ja golfil on midagi ühist?
Kaks täiesti erinevat spordiala, kuid neil on palju ühist:
STRATEEGIA – mõlemat on lihtne õppida, kuid strateegias ei õpi me neid kunagi täielikult. Üks suurim tõde golfimängus on see, kui saadakse aru, et tegemist ei ole kõige pikema tabamusega, vaid kui targalt sa mängid. 
ARMASTUS detailide vastu – isegi kui sul on swing nagu Henrik Stenson’il, leidub ALATI mingi detail, mis saab olla parem.
TEEKOND tipptaseme poole – iga uus tase saabub pärast rasket tööd.
TAGASIHOIDLIKKUS – mõlemad spordialad teevad meid tagasihoidlikuks. Igaüks leiab alati mängija, kes on temast parem. Golf ei seisne selles, et parim olla, vaid et olla parim versioon iseendast. 
VAIMNE mäng – mõlemas peab olema keskendunud, kuid mitte kogu aeg. Alati peab olemas olema plaan probleemide lahendamiseks ja oskus oma plaane ka mitu korda muutma. Kui oled aga lihtsalt asjade unustaja, on see Sinu eeliseks!


Milline on Sinu visioon Rae Golfi Akadeemiaga?
Minu visioon on avada võimalused kõikidel tasemetel mängijatele, välja töötada strateegia, kuidas akadeemia areneda ja kasvada saaks ning luua haridusprogramm treeneritele, juhendajatele ja mentoritele, et Akadeemia kiires arengus oleks. Igal tasemel mängijatel on erinevad vajadused ja väljakutsed, kuid golf on ju mõeldud kõigile.

Minu fookus ei ole olla Eesti või Baltikumi parim Akadeemia, kuid kui anname endast parima, saame ka olla tõeliselt head ja teistele eeskujukski. Mul ei ole täna veel kõiki vastuseid sellele, kuidas see kõik juhtuma hakkab, kuid olen kindel, et leiame need koos meie tublide Akadeemia liikmetega. 

Peter detailidele keskendumas.

Mis me oskame kosta… müts maha Peteri ees. Loodame kevadel väljakul Peteriga juba eesti keeles rääkida ja soovime talle palju edu tähtsal ametil juhtida Rae Golfi Akadeemiat ja viia see laev koos enda kartmatu tiimiga aina vägevamate lainete suunas! 

Tekst: Kaisa Pilnik
Fotod: Peter Holmberg erakogu

Lisa kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata.