Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Liitu uudiskirjaga
 ja ole kursis Eesti
  golfimaailmaga!

Liitu uudiskirjaga ja ole kursis Eesti golfimaailmaga!

Ma murdsin 100!

19.11.2021
5 min lugemine

Nii mõnigi Rae golfar on golfiväljakul kuulnud kedagi pärast mängu hõikamas “Ma murdsin 100!”. Väljend on sõna otseses mõttes nii saunalaval kui ka lõunalaua taga palju kõmu tekitanud, kuid mida see väljend üldse tähendab? 

Teeme juttu Murra treeningprogrammidest, kus treenerid aitavad golfarile luua keskkonna murdmaks 100, 90 või 80 löögilist tulemust. Murra programmid on igati süstematiseeritud, kus golfar treenib regulaarselt ning talle jagatakse soovitusi, kuidas iseseisvalt veelgi paremini areneda. Suurt rõhku pannakse ka mitte ainult füüsilisele võimekusele, vaid vaimsele, kus antakse sisend ja vajalikud tööriistad edasise arengu tekkeks. See on regulaarne treening, mis on samaaegselt nii lõbus kui ka turvaline. 

Alar Vasemägi oli üks nendest, kes võttis kohustuse siduda end terveks suveks Murra 90 programmiga. Asume kohe kõige intrigeerivama küsimuse kallale – kas Alar murdis 90 löögilise tulemuse? Me palume trummispõrinat… vastus on JAH! Alar jäi rahule, et iga mänguelement, millega programmis tegeleti, sai paremaks. Samuti meeldis talle, et sarnase mängutasemega osalejad said koos trenni teha ja mõtteid vahetada.

Nii Murra 80 kui ka Murra 90 programmi juhendas Rae Golfi PRO Torel, kes on tõdemusel, et nii mõnigi golfar ei tuvasta paraku ise oma eksimusi ning veelgi rohkem golfareid ei tea, mis osa tema mängust kannatab. Siinkohal tulebki appi Murra programm, kus treener edastab programmi vältel vajalikud tööriistad ja golfar teeb ise musta töö ära vastavalt juhistele. Samuti on sellisel süstematiseeritud kursusel osalejatele ette määratud kodused ülesanded, mis on hea viis kuidas golfareid õpetada end ise treenima.

Kuidas Torel treenerina rahule jäi?
Üldpildis on Torel vägagi rahul, sest umbes pooled murdsid löögitulemuse ja teised jõudsid sellele väga lähedale. Programmi tulemustesse süvenedes annab Torel mõista, et kui iganädalaselt kava järgi treenida, tuleb ka tulemas. Täpselt nii nagu teistegi spordialadega. 
Talle teeb head meelt veel ka see tõsiasi, et juba 3 nädalat pärast programmi algust ehk kuskil juuni lõpus, olid paar golfarit juba oma eesmärgi täitnud. Kui te, lugejad, nüüd uurite, kuidas see võimalik on, siis kusjuures tuli löökide kokkuhoid väga palju puttamise ja lähimängu arvelt. 


Kuidas hindab Murra 100 programmi treener Cristofer kursuse õnnestumist?
Tegu oli Rae Golfis ja võib ka öelda, et koguni tervel Eesti turul esmakordse programmiga, kus kohas mahud olid suured ning treenitavaid oli programmide peale kokku lausa 25. Cristofer on arvamusel, et esimese korra võib programmi õnnestunuks lugeda. Uus ja unikaalne programm täitis enda eesmärgi ning Cristofer nägi ka treenitavates rahulolu. 
Ka Cristofer leiab, et Rae Golfi Murra programm on kõige omanäolisem, sest ta täidab suurt rolli just sellisele golfarile, kes soovib regulaarselt ja eesmärgipäraselt trenni teha. Selleks, et murda ihaldatud löögitulemus, said treenitavad ju programmi vältel kõik vajalikud teadmised ja elemendid kaasa.

Minu arust on see väga hea formaat!
Liis Kokk oli samuti üks nendest murdjatest, kes leidis end väikeses grupis treeneri käe all palavast juunikuust vihmase septembrini regulaarselt harjutamas. Ka temagi leidis, et samal tasemel grupikaaslastega on hea kogemusi vahetada ning noh… teine kord ka halbu lööke kiruda. 
Murdjate ja mittemurdjate protsent jäi 50/50 juurde. Pool seltskonnast saavutas püstitatud eesmärgi ning sarnaselt Murra 80 ja 90 programmile jäid ka Murra 100 programmi kursuslased löögitulemuse murdmisele väga lähedale. Sellest hoolimata teavad kõik murralised, mida teha selleks, et ühel päeval ette seatud eesmärk saavutada.

Kui hooaja alguses oli kahekohaline löökide arv minu mängus pigem harv nähtus, siis hooaja lõpuks sai sellest pigem reegel. 
Ka Liisi arust on selge korrelatsioon treeningute regulaarsuse ja mängukvaliteedi vahel. Regulaarne treening võrdub stabiilsemad tulemuse ja kvaliteetsem mäng. Kursus täitis Liisi jaoks enda eesmärgi. See kas 2022 missioon on murda 90 löögitulemus, ole näha. Liisi jaoks on peamine regulaarse treeninguga tekitada stabiilsus, et seeläbi tunda mängust tõelist mõnu.

Niisiis, kuidas oleks uuel hooajal öelda, “Ma murdsin 100”? 
Murra programmid stardivad uuel hooajal maikuust. “Uus hooaeg, uus mina”, right? Tutvu treeningprogrammidega ja aegadega SIIN ning kui tekib lisaküsimusi, siis kirjuta info@raegolf.ee.
Kui soovid end ka koheselt registreerida, siis vajuta treeningprogrammi tutvuste all olevat rohelist nupukest ning täida ankeet ja oledki kirjas! 

Tekst: Kaisa Pilnik
Fotod: Joosep Martinson

Lisa kommentaar

Sinu e-posti aadressi ei avaldata.