Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Liitu uudiskirjaga
 ja ole kursis Eesti
  golfimaailmaga!

Liitu uudiskirjaga ja ole kursis Eesti golfimaailmaga!

Homme algavad XXX Eesti löögimängu meistrivõistlused Rae Golfis

Juba homme hommikul algavad Rae golfis, 30. Eesti löögimängu meistrivõistlused golfis, kus avalöögi teeb eelmise aasta tiitlikaitsja Markus Varjun. Kokku on stardis 99 mängijat ning kaks meistrit selguvad pühapäeva õhtuks, kolmeringise turniiri järel. Otsustavast päevast teeb traditsiooniliselt otseülekande TV6. Kaamerad pannakse tööle pühapäeva hommikul kell 11, kui startimas on meeste finaalgrupp. Võistlus on pealtvaatajatele tasuta, seega hea võimalus tulla oma silmaga kaema, kuidas mängivad meie parimad golfimängijad meistritiitlite peale.

Kes on kohal ja kes on puudu? 

Kui meeste puhul on stardis seitse varasemat meistrit ning suure tõenäosusega tuleb selle aasta meistrit just nende seast otsida, siis naistes on stardis vaid üks varasem meister. Meestes asub tiitlit kaitsma Markus Varjun ning kindlasti omavad võidumõtteid ka koondisekaaslased Mattias Varjun (2021 võitja), Kevin Christopher Jegers (2020), Carl Hellat (2018, 2017) ja täna oma 22. sünnipäeva tähistav Joonas Juan Turba (2019). Kõige suuremaks konkurendiks võib neile aga pidada ainsat mängivad pro-golfarit Sander Aadusaart, kes võitis 2015. ja 2016. aastal, kuid vahepeal ei saanud kehtinud reeglite tõttu osaleda. Lisaks on varasematest meistritest stardis Egert Põldma (2013). Noormängijatest, kes veel medalile pole jõudnud tasuks kindlasti esile tõsta sel aastal esmakordselt meeste koondist esindanud Ralf Johan Kivi, kes eelmisel aastal lõpetas viiendal kohal. Puudujatest kõige olulisem nimi on kindlasti Richard Teder, kes jõudis eile USA pinnale, et alustada uue nädala esmaspäeval U.S. Junior Openi turniiri. 

Naistest on varasematest tiitlivõitjatest kohal vaid Karola Soe (2020). Suurimat konkurentsi talle pakuvad ilmselt eelmise aasta hõbe Elizaveta Sofia Reemet, vaid ühe löögiga medalist ilma jäänud Iiris Mätas või mine tea, mis võimalusi omab vigastusest paranenud Triin Marleen Ustal. Samas noori ja ka vihaseid tegijaid, kes ihaldavad oma esimest medalit ja miks mitte kohe kuldset on stardis mitmeid, seega pole ka naiste klassis midagi selget. Puudujate nimekiri erinevatel põhjustel on pikk. Nimekaim ilmselt tiitlikaitsja Anete Liis Adul, kellele teeb muret õlavigastus.

Stardinimekiri https://www.golfbox.dk/livescoring/tour/?language=1061#/competition/3802174/players

Tii-ajad: 

1. päev https://www.golfbox.dk/livescoring/tour/?language=1061#/competition/3802174/teetimes

2. päev https://www.golfbox.dk/livescoring/tour/?language=1061#/competition/3802174/teetimes/2/0

Foto: Joosep Martinson

Fotol: Eelmise aasta meistrid Markus Varjun ja Anete Liis Adul

20.07.2023

Sulle võib veel huvi pakkuda: