Mikk ja Maria: Golf on jõukohane kõigile
Igaühel on rääkida oma lugu, kuidas ta jõudis golfini ja miks osutus valituks just Rae Golf. Täna jagame ühte inspireerivat teekonda, mis on seotud kahe meie vinge golfariga.
Palun saa tuttavaks – nemad on Maria ja Mikk, kes nõustusid meiega jagama oma lugu golfini jõudmisest, golfi mängimisest ning golfiga seotud müütidest.
Loe allpool kõigest lähemalt.
Taust
Maria töötab LHV-s ettevõtete panganduses ärikliendi haldurina. Oma töökohta nimetab ta maailma kõige paremaks pangaks. „Aitan Eesti ettevõtetel kasvada,” võtab Maria oma päevatöö lühidalt kokku. Mikk aitab kasvavatel ettevõtetel tarkvaratooteid arendada. Ta on üks asutajatest tarkvara tootearendusettevõttes Devninja. „Aitame ettevõtetel ja start-upidel oma tarkvara tooteid luua,” ütleb Mikk. Marial ja Mikul on mitmeid ühiseid hobisid, näiteks mootorrattaga sõitmine, erinevad trennid, lumelaud jne. 2021. aasta sügisel tekkis paaril mõte, et võiks hakata golfi mängima. Selle üheks ajendiks oli Miku isa mootorrattaõnnetusest taastumine. „Golf on hea viis oma õlaliigeseid liigutada”, arvab Mikk. Tegelikult Miku isa ei ole veel golfi mängima jõudnud. „Tema asemel liitus aga meiega hoopis minu vend,” lisab Mikk.
Kuidas Maria ja Mikk jõudsid Rae Golfini
”Nägime Rae Golfi väga head pakkumist Green Cardi koolitusele ja ostsime selle oma pereliikmetele. Ja siis läksime ja tegime selle ära,” kirjeldab Maria Rae Golfini jõudmist. Koolituse läbiviijaks oli PGA PRO Torel Neider, kes jättis väga hea mulje. “Torel oli üliäge. Kõik need näited, kuidas peab lööma, mida valesti tehakse jne,” kommenteerib Maria.
Golfiga alustasid nad maikuus, kui õues oli sõna otseses mõttes koerailm. Maria meenutab, et neil olid seljas talveriided, sest õues oli tuuline ja vihma sadas, kuid ikka oli väga külm. ”Siis mõtlesin küll, et kas see ongi golf,” ütleb Maria. Õnneks kohtusid nad rajal Markoga (Marko Kukk) – üks Rae Golfi treeneritest, kes viis parasjagu läbi mentorringi ja tutvustas varustust. Marko on suurepärane näide sellest, kui suure hingega on golfi puhul inimesed asja juures. See motiveeris ka Mariat ja Mikku golfiga jätkama.
„Armastame küll mugavust, aga tegelikult kõik see ilm, uus spordiala ja teadmatus, et mis asi see üldse on, see ikkagi hakkas huvitama. Ma arvan, et Rae Golfi eelis ongi see, et treenerid julgustavad, kaasavad ja pakuvad abi. Ükskõik siis, mis küsimus sul on, kas varustuse teemal või midagi muud. Siin tunned, et tugi on olemas,” ütleb Maria.
Kuidas nad golfi mängima õppisid
Kui otsus golfi harrastama hakata oli tehtud, siis tuli seda mängima õppida. Maria soetas endale kasutatud golfivarustuse. „Võtsime alguses kõige lihtsama Green Cardi paketi, kuid kohe esimesel või teisel Green Cardi päeval me pikendasime seda. Maria kinkis pikenduse mulle sünnipäevaks, et saaksin aasta lõpuni mängida. Otsustasime, et kui juba golfiaasta ette sai võetud, siis teeme ikka korralikult,” muigab Mikk.
Esimese asjana jalutati rada läbi, et näha, mida rajal üldse tegema peab. Mikk ja Maria läksid kohe väljakule mängima ja kutsusid ka teisi algajaid endaga kaasa, et õpitut rakendada. Maria toob välja, et nende treener Marti Dengo on alustajate jaoks väga hea. „Ta on toetav ja hea huumorimeelega,” kiidab Maria. Maria lisab, et kui talle muidu meeskonnaspordialad väga meeldivad, näiteks meeldib talle rannavolle, siis golfitrennis talvisel perioodil palli võrku löömine ei tundunud esialgu kuigi atraktiivsena.
Pärast Martiga vestlemist oli aga otsus tehtud: „Ta leidis niivõrd hästi selle viisi, et ma ei saanud talle lihtsalt “ei” öelda. Väga hea lähenemine, sest ma tõesti läksingi pigem personaalse kutse peale. Tagantjärele ütlen, et sügisest trenni minna oli ainuõige otsus. Talvel üks kord nädalas trennis käia ei võta tükki küljest, kuid lihasmällu jäävad need löögid igatahes,” teab Maria nüüd omast käest. Praegu kibelebki Maria juba uuesti väljakule, et näha, kas on midagi ka paranenud. „Simulaatoril näen küll edasiminekut,” ütleb ta rõõmsalt. Mikk ütleb, et kui keegi on süüdi selles, et ta enam-vähem mängida oskab, siis on see Marti. Samal ajal ei saa alahinnata ka Marko panust. Kui ühte treeneritest polnud kohal, siis aitas teine teatepulka edasi kanda.
Rae Golfi võlud
Mängimise ja õppimise Rae Golfis tegi veel erilisemaks võimalus mängida väljakul koos treeneritega. Kuna Mikk ja Maria käisid golfiväljakul peale tööd õhtustel aegadel ja suvel on kaua valge, siis mängiti lisaks veel 9 rada peale trenni. „Tihti juhtus, et Marti, Marko või keegi teine ühines veel meiega. Või siis nagu Maria ütles, me innustasime teisi, kes meil trennis olid,” jagab Mikk.
Maria lisab: „Kui oled ise aktiivne ja suhtlemisaldis, siis on tegelikult väga lihtne sulanduda seltskonda. Treenerid ise tahtsid meiega mängida, me otseselt ei pidanud neid kutsuma.” Mikk naerab, et vahel tuli pärast trenni lõppu treeneritele koguni meelde tuletada, et trenn on läbi ja aeg on lihtsalt mängida ja nautida. Pärast Green Cardi tegemist võtsid Mikk ja Maria omale alustaja paketi. See oli hea ajend, miks pärast tööd jälle trenni minna ja taas kord midagi uut õppida.
Värske õhk tekitab sõltuvust
Mikk arvutab, et käis suve jooksul terve raja läbi umbes 30-40 korda. „Seal on ilus loodus ja ei pea puude, okste või põõsaste vahel kraapima. Jalutad mööda ilusaid golfiväljakuid. Tervisele on see ka kindlasti hea, sai palju kilomeetreid kogutud,” toob Mikk välja plusse, mis talle Rae Golfis meeldivad. Maria lisab, et Rae Golfi üheks tugevuseks on kindlasti see, et algajate trennidesse kaasatakse PGA PROsid nagu näiteks Maxime Chardon. Nii palju kui on inimesi, nii palju on ka arvamusi ja tehnikaid.
Pärast algajate kursust otsustas paar, et kuigi hooaeg on läbi, siis trenne pooleli ei jäeta. Nii võtsid nad vastu otsuse, et jätkavad ka talvel trennis käimist kord nädalas. „Kindlasti innustan ka teisi seda võimalust kasutama,” julgustab Maria. Golfi mängimise peamine eesmärk on paaril olnud algusest peale üks ja sama – minna pärast kontoritööd välja, nautida ja jalutada.
Kuidas on lood aga võistlustega?
Uurisime Mikult ja Marialt ka, kas nad on käinud võistlemas. Saime teada, et on küll, võistlemise osas nad aga omale eesmärke ei sea. „Minu kõige esimene võistlus oli LHV golfivõistlus. Sinna minnes mul ranges ikka käed värisesid. Õnneks oli Torel sealsamas,” ütleb Maria. Pärast Toreliga vestlust olid pinged maas ja naisel õnnestus võita võistlus lähim lipule. Seda algajana ja juba esimesel suvel. Mikk on käinud kokku kahel võistlusel. Rae Golfi algajatele mõeldud võistlusel tuli mees teisele kohale: „Kuidagi juhtus, jube hea mäng oli. Mul polnud varem nii hästi läinud,” oli Mikk rahul.
Kuna võistluskogemus on mõlema jaoks olnud meeldiv, siis julgustavad Mikk ja Maria ka teisi algajaid võistlustel end proovile panema. „Võistlustele ei pea minema eesmärgiga võita, naudi lihtsalt protsessi. Minu flaidis olid näiteks väga ühtehoidvad inimesed. Saime tuttavaks ja usun, et näeme üksteist golfirajal kindlasti veel,” ütleb Maria.
Milliste golfiga seotud müütidega on paar kokku puutunud?
Müüt nr 1 – Golf on kallis
Üks kõigile tuttav müüt käis ka Miku ja Mariaga vestlusest korduvalt läbi – et golf nõuab suurt investeeringut ja kapitali. „Väljaku piletid, varustus. Nii mõnigi on ostnud mitme tuhande eest golfivarustust ja siis on see seisma jäänud. See paneb mõtlema, et kas oled selliseks investeeringuks valmis, sest äkki mulle ei meeldigi see spordiala,” oli Marial esialgu kahtlus. „Seepärast tahtsin ka alguses osta kasutatud varustust, et üldse aru saada, mis see golf on. Paari kuuga saab selle tunnetuse kätte. Ja siis võib juba upgradida.” Kokkuvõtvalt ütleb Maria, et tegelikult ei ole golf kallim, kui mõni muu spordiala.
Müüt nr 2 – Golf on vaid rikastele
Teine müüt, mida tihti välja tuuakse, on see, et golfi majade ümber on ainult Lamborghinid, Ferrarid ja Porsched. „Võib-olla arvasin isegi alguses nii. Tänapäeval ei pea see aga paika,“ ütleb Maria. Mikk lisab, et kunagi võis tõesti nii olla, et golf oli vaid rikaste spordiala ja ainult rikkad said seda lubada. „Tegelikult on aga golfimängijate seas inimesi igast eluvaldkonnast. On õpetajaid, ärimehi. Palju erinevaid inimesi, kes golfi mängivad ja naudivad,” ütleb ta.
Miku arvates on golfiväljak väga hea koht, kus uute inimestega kohtuda ja uusi tutvusi luua. „Mida rohkem sa mängid, seda rohkematega sa kohtud. Mina näiteks leidsin väljakult ühe väga hea sõbra, kellega me oleme talv otsa käinud golfi mängimas.” Selle kohta on Mikul ka hea ütlus: „Golf on nagu Nokia, connecting people.“ Väga hästi võtab tema sõnul asja kokku ka hashtag #kohtumispaikraegolf.
Müüt nr 3 – Golf on aeganõudev
Kolmanda müüdina koorus vestlusest välja, et golf kui spordiala võtab palju aega. Maria lükkab selle väite kohe ümber, sest teab omast käest, et golfi ja tööd saab omavahel edukalt kombineerida. „Näiteks minu töö võimaldab kliendikohtumisi läbi viia golfirajal, mida ma olen ka teinud. Nii mõnigi klient mängib golfi ja nad on väga hands on. Sul on kaks tundi, mille jooksul sa saad väga vahetut suhtlust pidada. Ütleme nii, et tööalaselt võib selline kohtumine isegi efektiivsem olla ja õpid inimest paremini teises keskkonnas tundma,” selgitab Maria.
Nii Mikk kui ka Maria on kindlad, et golf ei võta sugugi rohkem aega, kui mõni muu tegevus. „Näiteks mina käin palju hommikuti mängimas. Kella 8ks lähen rajale ja 1,5 tunniga mängin üheksa rada läbi. Kella 10ks olen juba kontoris tagasi,” toob Mikk enda elust näite. Sama toob välja ka Maria. „Ma ei saa küll öelda, et golf võtaks oluliselt rohkem aega, kui näiteks jalgrattatrenn, kus sõidetakse neli tundi ratast. Nelja tunniga sa mängid 18 rada golfi ja kõnnid maha 12 km. Samal ajal on sul nägu naerul ja tuju hea,” lisab ta.
Uue hooaja plaanid
Uue hooaja peamiseks eesmärgiks on golfi mängida ja seda nautida, samal ajal ka väljas olla, jalutada, juttu rääkida ja sõpradega aega veeta. “Võit sünnib sellise protsessi tulemusena, kus sa naudid seda, mida sa teed,” ütleb Mikk. Maria ja Mikk paistavad silma oma positiivse mõtteviisiga. Mikk toob näite: „Näiteks kui lõin kehvasti, aga pall veeres edasi, siis oli hea meel, et sain siiski edasi liikuda. Vähemalt ei liikunud kaks sammu tagasi. Lõin vette, proovisin ühe korra veel. Lõin uuesti vette ja seda naljakamaks läks.” Marial ei teki negatiivseid tundeid, kui miski välja ei tule. Lõpuks on kõik ikkagi mõtlemises kinni. „Võib-olla siis homme õnnestub,” ütleb ta.
Paar on käinud mängimas ka Pärnus White Beach Golfis. Nende meelest on tore mängida nii ühel kui ka teisel rajal, sest need on erinevad. Põnevaks tegi asja see, et White Beach Golfi rada oli nende jaoks tundmatu ja Mikk ja Maria ei teadnud, mis neid ees ootab. Pärnus olles said nad teada, et mõlemal klubil on klubimaja, kus toimuvad üritused ja kontserdid. Lisaks, omades hooaja piletit, on klientidel võimalus kasutada ka lõõgastusala ja saunasid.
Hetkel eelistavad Mikk ja Maria siiski Rae Golfi ja seda eelkõige logistika pärast. Lisaks teatavad nad ülimalt rahulolevalt, et selle hooaja piletid on neil juba soetatud ja plaanis on golfi mängida nii hommikuti kui ka õhtul.
Miks peaks keegi üldse golfi proovima?
Mõeldes paljudele neile, kes pole kunagi golfi mänginud, siis miks peaks üldse golfi proovima? Esimese asjana toob Maria välja ütluse, et „terves kehas terve vaim,“ mis kehtib ka siin. „Meie vähese liikumise juures golf ikkagi motiveerib. Golfiga liigud rohkem ka väljas ja see toob omakorda teistpidi kasu,” ütleb Maria. Mikk lisab siia juurde, et tema arvates golfi mängides aeg lausa lendab. Nii ei saa arugi, kui järsku on maha kõnnitud 12 kilomeetrit ja mängitud 18 rada. Lisaks leiab golfi mängides endale uue pere, tuttavad, sõbrad ja kommuuni.
Maria lisab siia juurde ka uued kogemused. „Golf ei ole veel nii laialt tarbitav spordiala,” tõdeb ta. Mõlemad leiavad, et golf on hasarti tekitav. „Pärast 3-4 tundi rajal võib vabalt juhtuda, et lähed koju ja mõtled, et tahaks juba uuesti golfirajale minna.” Mikk soovitab kõigil algajatel mängida, mängida ja veel kord mängida. Ja seda just väljakul. „Ranges tuleb käia, aga tegelikult tuleb mängida,” teab ta omast käest. Algajate paketi ostnutel on hinnas 9 raja mänguring koos mentoriga ja mõlemad soovitavad kindlasti seda võimalust kasutada.
Tekst: Maris Kaer
Fotod: Maria ja Mikk erakogu
123456
123456
123456
123456
123456
convert(int,sys.fn_sqlvarbasetostr(HashBytes(‘MD5′,’1804222673’)))
123456′”\(
123456
123456
(select*from(select+sleep(0)union/**/select+1)a)
123456″and(select*from(select+sleep(0))a/**/union/**/select+1)=”
123456’/**/and(select’1’from/**/pg_sleep(0))::text>’0
123456’and(select+1)>0waitfor/**/delay’0:0:0
123456’/**/and/**/DBMS_PIPE.RECEIVE_MESSAGE(‘f’,0)=’f
BsGgwpTKSYNutcjE
lsXYjMhaFJBSivw
ScWehCzo
zOQeaZnR
gCmfUquRp
kVCcfqTjSadB
KMgEFpVUXwoqI
luqopmOKW