Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Kuidas mängida 18 rada ja out väljakul?

Rada 18
18-nda raja remondialadelt mängida ei tohi. Küll aga tohib sinna sisse jalutada ja oma palli ülesse korjata. Sarnane reegel kehtib ka 9-nda raja griin taga oleva ala kohta.

Aut ja 2 trahvi
HCP toimkond oli ja on  seisukohal, et Rae väljakul sellise kohaliku reegli kehtestamine ei ole otstarbekas.8.1a puudutab seda, et raja piire tähistavad valged vaiad on piiriobjektid ja seega neid ei tohi maast välja sikutada  ning samuti ei saa neist vaiadest mingit vabastust. 8.1a ei seondu selle 2 trahviga jätkamise võimalusega. Tegemist oleks kohalike reeglite erisusega E-5 , mis annaks trahv-ja korduslöök reegli juurde täiendava võimaluse kadunud või audis asuva palli mängimiseks. See erisus meil kasutuses ei ole.

Kui keegi löögimängu korral mängija omaalgatuslikult rakendab seda nn “audist  2 trahviga jätkamist”, siis tuleks ta diskvalifitseerida. GP ringi korral  tuleks kas see ring tühistada või siis konkreetsel rajal panna kirja nö kriips, punktimängu korral siis samuti sellel rajal, kus sellist reeglit rakendati tulemust kirja ei tohi saada.  Lisaks, kui mängija ei anna teada, et punktimängu või GP ringi korral ta sellist asja kasutas ja see selgub pärast tulemuskaardi tagastamist, siis samuti tuleks ta diskvalifitseerida.
Rajamängu korral võib vastane sellist tegevust aktsepteerida, kuid kui mängijad peaksid enne rajamängu ringi omavahel kokku leppima, et nad jätkavad audist sellisel viisil, siis tuleks mõlemad mängijad diskvalifitseerida.

13.08.2020

Sulle võib veel huvi pakkuda: