Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Mängutempo soovitused väljakul

Sujuva ja kiire golfimängu jaoks vali mänguks sobiv tee – naised, juuniorid ja mehed, kelle HCP on üle 36, mängivad punastelt teedelt.

Ole valmis oma palli lööma kohe, kui sinu mängukord saabub. Vali oma löögiks sobiv kepp juba löögijärjekorda oodates ja pane kinnas kätte. Sujuv edasiliikumine tähendab ka reipas tempos kõndimist.

Kui mängijad hakkavad eesolevast grupist maha jääma, tuleb tagant tulevatele pakkuda võimalust mööduda. Näiteks tehakse möödumine võimalikuks nii, et mängijad annavad griini lähedale jõudes taganttulijatele möödumise märguande ja lubavad neil oma palle lüüa. Seejärel mängib teie enda grupp raja lõpuni ja jääb järgmise raja algusesse ootama kuni möödunud grupp on edenenud löögiulatusest kaugemale.

Puttamine võtab sageli isegi harjutusringil mõistmatult palju aega. Parim viis mängu kiirendamiseks on uurida oma puti joont juba enne oma löögijärjekorda, kuid muidugi mitte teisi häirides. Pall võib jääda märkimata, kui see asub kõrval ja ei häiri teisi mängijaid. Lipu august eemaldamine ei ole kohustuslik kuid seda siiski tehes veendu, et sinu vari ei langeks putiliinile. Samuti on viisakas hoida lippu tuulise ilmaga valjusti lehvimast.

Kui rada on lõpuni mängitud, tuleks griin võimalikult kiiresti vabastada. Tulemuskaardi täitmiseks on sobiv aeg järgmise raja avalöögialas.

Jälgi etteantud mängutempot e. „pace of playd“. Selle paremaks jälgimiseks on paigaldatud radade 1, 3, 6, 8, 10, 13, 16 teeboksidesse kellad.

Kui oled mängutempoga etteantud mänguajast maas juba kahe rajaga, siis ole valmis, et Marshall võib sinu grupi väljakult eemaldada.

Näpunäiteid mängutempo hoidmiseks:

  • Mine rajal oma palli juurde kohe, kui saad seda ohutult teha
  • Lipu kaugust võid hinnata/mõõta juba pallile lähenedes
  • Tutvu oma puti-joonega samal ajal kui mängukaaslased puttavad, kuid väldi siiski teiste häirimist
  • Mängi alati varupalli, kui on võimalus, et mängupall läks auti või kadus mujale kui trahvialasse
  • Mängi alati võimalusel esmalt oma palli ja alles sii aita partneril tema oma otsida
  • Palli otsimiseks võib kasutada kuni kolm minutit
  • Griinile jõudes tuleks kott ja käru jätta kohta, kust on kõige hõlpsam edasi liikuda järgmisele rajale
  • Kasuta +5 löögi võimalust – kui oled teinud 5 lööki üle antud raja Par’i, siis võta pall üles ja märgi scorecardile vastavat rajale kas 8, 9 või 10 lööki
  • Löö alati varupall, kui on kahtlusi esimese palli leidmises

22.07.2020

Sulle võib veel huvi pakkuda: