Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Meenutus klubidevahelistest meistrivõistlustest

Üle-eelmisel nädalavahetusel (22-23.august) toimusid Otepääl klubidevahelised meistrivõistlused.
Sellel aastal panid Rae golfiklubi esindusvõistkonna/koondise kokku klubi kaptenid – Jana ja Andres.
Meeskonna komplekteerimisel lähtusid kaptenid mängijate esitlustest Eesti Meistrivõistlustel ja Klubi meistrivõistlustel ning vajadusel kasutasid ka “wild card’i”, et koondisesse saaksid ka need mängijad, kes on pidanud mingitel põhjustel mõnest eelnevalt mainitud mõõduvõttudest kõrvale jääma, kuid kelle panus ja oskused on klubi parimaks esindamiseks olulised. Kindlasti polnud valiku tegemine lihtne ning mitmes võistlusklassis tuli konkurents kõva. 
Rae Golfiklubi esindasid: 

Meeste vabaklassis Joonas Turba, Ralf Kivi, Richard Teder, Martin Järve.

MId-Am klassis Janno Sild, Kristo Tullus ja Taavi Viirpalu. 
Seeniorite klassis Indrek Kuivallik, Andres Esko, Mati Virves ja asendusliikmena Tarmo Tsernjavski.
Naised: Triin-Marleen Ustal, Kadri Veskimeister, Siiri Haller, Jana Raudvere, Anne Nõmmik, Viivika Nõmberg, Kai Regi ja Sirje Eichelman.


On juba tavaks saanud, et klubi hoolitseb oma koondislaste eest ja kodust kaugemal toimuvatel klubidevahelistel meistrivõistlustel organiseerib ka ööbimise. Seekord majutusime Willemi Willa nimelises puhkemajas, mis osutus erakordselt hubaseks kohaks. Kuna terve maja oli meie koondise käsutuses, siis saime juba reede õhtul Otepääle saabudes korraldada ühise õhtusöögi valmistamise ja selle nautimise. 
See ühine ööbimiskoht koos õhtuste tegevustega ühendas meie tiimi väga. Etteruttavalt ütlen juba, et saime sellekohaseid kiidusõnu järgnevatel päevadel paljudelt teiste klubide liikmetelt – olla juba kaugelt näha,
et väga ühtehoidev punt! Seda oli nii hea kuulda!!

Võistlus toimus kahepäevalise võistlusena, kus mängiti nii individuaalmänge, kui ka erinevaid paarismängu formaate. 
Meeste koondised oli võistlema saatnud Niitvälja Golfiklubi, Ojasaare Golfiklubi, Otepää Golfiklubi, Otepää Golf & Country Club, Rae Golfiklubi, Reval Golf Club ja Valgeranna Golfiklubi. 
Siinkohal oleks olnud paslik kahe tiimi nimi suurelt ja rasvaselt kirjutada… kaks pisitillukest klubi panid oma esinduse välja ja võitlesid väärikalt viimase auguni. 
Tänud teile, et olite esindatud!
Naiste koondised olid Otepääle saatnud Estonian Golf & Country Club, Niitvälja Golfiklubi, Otepää Golfiklubi ning Rae Golfklubi.
Meestel olid esimesel päeval võistlustules individuaalmängijatena Ralf, Richard, Mati ja Taavi, ning naistest Triin Marleen, Siiri, Sirje ja Jana. 
Paarismängus oli esimese päeva formaadiks “foursome”, mis lahtiseletatuna on mänguvorm, kus paarilised löövad palli kordamööda, kuni rada on lõpetatud. 
See on üks keerulisemaid mänguformaate, sest võistlejad peavad säilitama erakordselt külma närvi, tundma rada ja arvestama oma partneri tugevuste ja nõrkustega. 
Mehed mängisid paarides Kristo/Martin, Andres/Indrek ja Janno/Joonas ning naiste paarid olid Viivika/Kadri ja Anne/Kai

Meeste paarismängu tulemused olid paaridest päeva parimad, individuaalmängijaid jäid oma tavapärastele tulemustele natuke alla. Niitvälja GK koondislane (samuti Eesti koondise liige) Carl Hellat paugutas soojenduseks Otepää uueks rajarekordiks 65 lööki. Mees oli seekord heas mõttes teiselt planeedilt. Vahe Niitväljaga peale esimest päeva oli meestel 17 lööki, olime kindlalt teisel kohal. Otepää Golfiklubi jäi meist maha 30 löögiga.
Naistel ei õnnestunud mängud nii, nagu meestel ja kolmandast kohast jäi meid peale esimest mängupäeva lahutama 16 lööki.

Teine päev.
Pinget oli tunda juba esimese raja tiialal. Kõik tiimid tahtsid oma tulemusi parandada ja esimese päeva liider nii naiste, kui meeste arvestuses olev Niitvälja seda säilitada.
Paaride mänguformaat oli teisel päeval “fourball” – igal rajal läheb paaris mängivatelt võistlejatelt kahe peale kirja rajal tehtud parim tulemus.  Mõlemad mängijad mängivad nö oma mängu – natuke leebem paarismängu formaat kui laupäeval, aga nõuab samamoodi korralikku strateegiat ja teineteisemõistmist. 
Mehed läksid teele järgmistes paarides: Tarmo/Indrek, Kristo/Janno ja Taavi/Martin ning naised: Anne/Sirje ja Viivika/Kai. 

Jana, Siiri, Kadri, Triin Marleen, Andres, Ralf, Richard ja Joonas tegid avalöögid individuaalformaati mängides. Nii paarismängudes, kui ka individuaalses esitluses oli õnnestumisi ja mitte nii suuri õnnestumisi ning kokkuvõttes jäid meie naiste-, ja meestekoondise kohad samaks, mis peale esimest päeva.

Mis kokkuvõtteks öelda? 
Klubi tiim – see on klubi parimad mängijad, kuid mitte ainult. Väga olulised on ka taustajõud, kes teevad võimalikuks tiimi toimimise ja head tulemused. 
Pean eraldi tänama nõuandja rollis olnud Tõnist, kes oli abiks absoluutselt kõikides küsimustes. 
Suured tänud kuuluvad ka Veigole, kes toetas meid transpordiga, sest tiimis oli mitmeid noorema põlvkonna esindajaid, kellel oli sellest suur kasu.
Ja kummardus klubiliikmete ees, kes võtsid vaevaks tulla caddy’deks meie mängijatele nendel Otepää mägistel nõlvadel – Nils, Robin ja Piret- Aitäh teile!
Meie treenerid Torel, Cristofer, Carlos, Max, Mari ja Egert on teinud võrratut tööd – jätkake samas vaimus.
Peale “omade”, kelle abita oleks keeruline olnud, pean ära mainima Eesti Golfi Liidu ja Otepää Golfikeskuse – ilma nendeta polekski ju midagi, mida meenuta ja millest kirjutada. Tänud suurepärase korralduse eest!
Oleme nii klubina, kui ka klubi koondise kooseisuga teinud suure arenguhüppe võrreldes eelmiste aastatega, aga minna on veel pikk tee. 
Pean silmas esikohti järgmistel meistrivõistlustel 🙂

Head harjutamist soovides,
Kapten Andres

04.09.2020

Sulle võib veel huvi pakkuda: