Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Liitu uudiskirjaga
 ja ole kursis Eesti
  golfimaailmaga!

Liitu uudiskirjaga ja ole kursis Eesti golfimaailmaga!

Väljaku ülevaade hooldusmeeskonna juhilt

Järgnevalt annab meie Head Greenkeeper ülevaate, mis on meie koduväljakuga talveperioodil toimunud ning mis meid lähiajal ja uuel hooajal ees ootab.

Rae Golf on jätkamas väljaku parendustöödega, mis loovad uusi võimalusi golfimänguks, aga samas ka ajutisi ebamugavusi. Mööda saadetud talvel alustasime kuuerajalise par- 19 golfiraja ehitusega harjutusväljakult vasakule jääval seni kasutamata kolmnurkse kujuga 4,5 hektarisel alal. Projekti koostas meile juba varasematest ümbertegemistest tuttavaks saanud arhitekt Lassi Pekka Tilander Soomest ja ehitajaks valisime suurte kogemustega SIA Modo Golf Lätist. Kuna ehitusala oli soine ja suvel töömasinaid ei kannaks, alustas Modo Golf juba talvel külmunud pinnalt kuivendussüsteemi rajamisega, mis suubub samal alal asuvasse uude 200 meetri pikkusesse tiiki. Kuivendussüsteem on juba praeguseks alandanud pinnases olevat veepinda poole meetri võrra, mis võimaldab pärast lume ja jää sulamist maikuu lõpu poole töödega jätkata. Kavas on uuele väljakuosale muru külvata suve lõpul, kui looduslik öine niiskus rohuseemnete idanemist juba toetab. Eeldatavasti vajab väljak kasvamiseks kogu 2023 hooaega, misjärel avatakse põhiliselt mängijate koolitamiseks ning laste treeninguteks.

Kuna eelnimetatud uue väljakuosa katmiseks vajasime head kasvumulda, siis kasutasime külma talve ja lõpetasime paari aasta eest alustatud kastmisvee tiigi laiendamise, ühendades selle 1. griini ees vasakul asuva väikese tiigikesega. Ühtlasi kadus 1. ja 5. raja vahel asuv poolsoine ala. Tekkinud suurt veekogu sobiks nüüd juba järvekski nimetada. Kaevamisel üle jäänud savine pinnas on paigutatud mitmele mängust välja jäävale alale, aga seda pole võimalik enne jäätunud tükkide sulamist siluda ja külvata. Seda „silmailu“ peab kahjuks veel vähemalt kuu aega pärast väljaku avamist taluma. Kõik ootused nende savialade kauniks maastikuks ümberkujundamisel on pandud meie senisele peaehitajale Petri Vainiole. Suurim lisapinnasest tekkinud muutus saab olema 3. griini taga oleva madala ala tõstmine griini kõrgusele ja ühendamine 7. griini taguse tasapinnaga.

Veel teinegi tiik sai talvel uue näo. Süvendasime umbekasvanud lombi 13. ja 14. raja vahel. Muda äraveol kahjustus veidi tiigi ümbrus halvasti külmuval turbasel pinnasel. Selle korrastame esimesel võimalusel, enamjaolt enne väljaku avamist, aga esialgu peab tiigi lähiümbrus jääma remondialana tähistatuks. Tiikide ehitusest murule pudenenud veojäätmetest lõplikuks vabanemiseks loodame abi saada 10. aprilli talgupäeval. Kui plaanid väljakule appi tulla, registreerin end: SIIN.

Griinid on möödunud tujuka talve hästi üle elanud. Hoidsime neid talve teisel poolel lumest puhtana, aga sagedased külmaga vahelduvad sulad jõudsid ikkagi kohati tekitada jääkihi. Ainsad silmale nähtavad minimaalsed kahjustused ongi tekkinud kohati jää eemaldamisel. Õnneks on need jäljed pindmised ja ei ulatu juurteni, eeldatavasti kaovad otsekohe, kui muru taas kasvama hakkab.

Möödunud kevadisest paremini on talve üle elanud tiialad, sellepärast et investeerisime esmakordselt sügisel nende keemilisse haigustõrjesse.

Lähinädalateks palju sooja ei ennustata. Päevaks veidike, aga ööd on endiselt külmad. See ei lase muru all oleval jääkeltsal sulada, mis muudab vett täis pindmise kihi väga pehmeks. Niipea, kui pinnas võimaldab, tahame avada väljaku mängimiseks. Ilmaprognoose uskudes võiks loota tänavu avamist harjutusväljakul mitte enne 15. ja mänguväljakul pärast 20. aprilli.

Tekst: Rein Paalberg, Rae Golfi Head Greenkeeper

04.04.2022

Sulle võib veel huvi pakkuda: