Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Liitu uudiskirjaga
 ja ole kursis Eesti
  golfimaailmaga!

Liitu uudiskirjaga ja ole kursis Eesti golfimaailmaga!

Rae Golf tõstis Eesti golfi treenerite taset

Hintoni golfiakadeemia PGA Pro treener Martin Olsson viis nädalavahetusel läbi spetsiaalselt treeneritele mõeldud kahepäevase baaskoolituse koostöös Rae Golfiga. Sellelaadne rahvusvaheliste kogemuste jagamine on saanud juba omamoodi traditsiooniks. Martin oli esmakordselt Eestis 2022 kevadel.

Tihe nädalavahetus Golf Leader 2 baaskoolituse näol sisaldas nii teoreetiliste teadmiste omandamist kui ka suurt praktilist osa just laste treenimisel ja suunamisel. Seekordne rõhuasetus oli tugevamalt just spordipsühholoogial ja vaimse tervise poolel – kuidas tulla toime pingetega, kuidas aidata sportlast ettevalmistusel, “challenge the nasty feelings” ja “play through anxiety“, palju oli juttu motivatsiooni leidmisest. Tähtis on leida sisemine motivatsioon, sest sisemine motivatsioon on tugevam ja kestab kauem kui väline motivatsioon.

Rae Golfi Akadeemia treener Marti Dengo tõi välja, et lisaks omandatud teadmistele ja uutele lähenemistele jäi nädalavahetusest kõlama mõte, mida alati treeningutes kaasas kanda: “Nimelt kuigi me treeneritena pidevalt areneme, ei tähenda see, et meie treeningud peaksid muutuma seeläbi keerukamaks, on tähtis hoida trennid lihtsad ja lõbusad, siis püsib ka pidev motivatsioon ja sära silmis.” 

Martin Olsson leiab, et kogemuste vahetamine erinevate kultuuride vahel on kasulik golfi kui spordiala arengule ja teda on alati paelunud teiste riikide käekäik. Martin on mänginud 11 aastat Nordic Tour-il ja on töötanud PGA PRO-na alates 2001.aastast. Hetkel töötab ta nüüd ka Malmö spordigümnaasiumis ja Rootsi poiste rahvuskoondises. Lisaks sellele on Martin ka Trackmani, Sam Puttlabi ja TPI diplomeeritud koolitaja.

,,Oli suur au tulla Rae Golfi ja kohtuda kõigi andekate professionaalide ja juhtidega. Suund, kuhu klubi liigub, on eeskujuks paljudele teistele golfiklubidele üle maailma,‘’ märkis Olsson.

Välistreeningutega alustame juba alates 17. Aprillist. Tule mängima!

Tekst: Maris Kaer, Jaana Schmidt

Eesti golfitreenerid koos Martin Olssoniga
Rae Golfi naistreenerid
Õppeprotsess
19.01.2023

Sulle võib veel huvi pakkuda: