Teie veebilehitseja on aegunud. Kiiremaks ja turvalisemaks lehe sirvimiseks laadige alla uus veebilehitseja siit.

Liitu uudiskirjaga
 ja ole kursis Eesti
  golfimaailmaga!

Liitu uudiskirjaga ja ole kursis Eesti golfimaailmaga!

Uuendused Eesti suurimast Golfi Akadeemiast

Sellel hooajal on meil Rae Golfis treeningutel täiesti uus süsteem. Akadeemia poolelt tahame Sulle natuke rääkida uuest struktuurist ja sellest, mida see golfari ja golfiklubi jaoks tähendab. Kaks kõige suuremat muudatust on HCP grupid ja grupitreeningute mahud.

Et süsteem arusaadavamaks luua, oleme grupid vastavalt HCP tasemele värviga kodeerinud. Roheline = HCP 37-54, sinine = HCP 27-36, punane = HCP 10-26 ja must = HCP 0-9.

See aitab kõikidel huvilistel leida enda jaoks sobiv treeninggrupp ja selliselt saavad ka treenerid treeninguid vastavalt tasemele planeerida. Neile, kes soovivad rohkem treeningmahtu, oleme alles jätnud “Treeni palju jaksad” ja “Murra” programmid. Rühmatreeningud aitavad treenitaval suhelda teiste enda taseme mängijatega ning leida uusi mängukaaslaseid, kellega koos väljakul mängida. Akadeemia eesmärk on luua sellised treeningtingimused, et igal liikmel oleks võimalus grupis treenida. See on hästi tõestatud süsteem, mida kasutatakse ka mujal maailmas. Rae Golfi Akadeemia suureks inspiratsiooniks on Rootsi ja Norra, kes on mõlemad tõestanud, et suudavad välja õpetada häid ja väga häid mängijaid.

Laste- ja noortetreeningud:
Laste jaoks oleme struktuuri säilitanud, kuid muudame selle rohkem paindlikumaks. Avame kõikidele lastele võimaluse treenida kahes erinevas grupis nädalas nii kaua, kui mõlemas rühmas on sarnased tasemed ja ruumi. Kui laps on registreeritund ühte treeninggruppi, siis ta saab ka trenni teha koos teise grupiga. Tõenäoliselt on see alguses veidi kaootiline ning see vajab harjumist, seega peame olema kannatlikud. Tavaline treeningute arv jääb kahe korra peale nädalas. Selles vanuses on lastel liiga vara nädalas rohkem rühmatreeninguid teha. Akadeemia eesmärk on keskenduda lõbutsemisele ja sõpradele ning lasta HCP-l  ja konkurentsil mängu tulla siis, kui lapsed on selleks valmis. Uued lapsed on alati Golfi Akadeemiasse teretulnud ja registreeruda saab SIIN.

Juunioride treeningud:
Soovime, et kõik juuniorid saaksid oma mängu arendada, mitte ainult need, kes keskenduvad uueks eliitmängijaks saamisele. Areng võtab aega ja mõned on õnnelikud juba ainuüksi sõpradega ajaveetmisest. Golfiväljakul veedetud aeg on kõige olulisem tegur. Meil on igal tasemel gruppe ja ka Eliitgrupp neile, kes võistlustel osalevad. Eliitgrupp teeb koostööd ka Rootsi golfikeskkooliga.

Täiskasvanute treeningud:
Siin on toimunud Akadeemia suurim muutus. Eelkõige soovime keskenduda kõikidele Rae Golfiklubi liikmetele ja pakkuda treeninggruppe igale tasemele. Mida kõrgem on HCP, seda rohkem keskendutakse vundamendi loomisele ja baasõppele. Mida madalam on HCP, seda rohkem keskendutakse individuaalsele arengule. Meil on tulemas ka kontrollkaart mängijatele, mis aitab treeneritel teada mängu erinevate aspektide jaoks soovitud taset. Kui kaugele peaks HCP 24-ga inimene avalöögi lööma? Kui lähedalt lipule peaks HCP 15-ga inimene 15 meetri pealt palli punkrist välja saama? Need kaardid on saadaval kõigile treeningutes osalevatele liikmetele. Süsteem on välja töötatud Norras, kus see on olnud väga edukas. Samuti on see ideaalne tööriist individuaalseks testimiseks ja treenimiseks. Alates maikuust saab seda osta Rae Golfi Caddiemasterist.

Tekst: Peter Holmberg, Rae Golfi Akadeemia juht
Toimetanud: Laura Filipjev
Foto: Edmond Mäll

22.04.2022

Sulle võib veel huvi pakkuda: